Фантастично шоу с шест гола между Монтана и Арда (видео)

Отборите на Монтана и Арда (Кърджали) изиграха фантастичен двубой и завършиха при резултат 3:3 на стадион "Огоста" в сблъсък от първия кръг на efbet Лига. Началото на головото шоу бе дадено от Милен Желев, който се разписа в 33-ата минута. Малко по-късно Светослав Ковачев заби нов гол в мрежата на "сините". Втората част започна страхотно за домакините, като Преслав Петров намали в 48-ата минута, а секунди по-късно Борислав Балджийски изравни. Пълният обрат донесе Владимир Айтов в 82-ата минута, но малко преди края на срещата Преслав Петров си отбеляза автогол, с който подари точката на тима от Кърджали.
Първата опасност се откри пред домакините в 5-ата минута, след като Светослав Ковачев направи груба грешка пред наказателното поле, от която се възползва Сергей Георгиев, който отне, след което заложи топката за Борислав Балджийски. Атакуващият халф стреля силно, но над вратата.

В 16-ата минута Спас Делев получи пас на левия фланг, след което нагласи кълбото на десния си крак и центрира в наказателното поле към Радослав Василев. Капитанът на гостите стреля с глава, но над вратата.

В 31-ата минута Тони Тасев центрира отлично в наказателното поле, където връхлетя крайният бранител на домакините Владимир Айтов, но ударът му с глава мина над вратата.

Две минути по-късно Емил Мартинов изведе Милен Желев очи в очи със стража на Монтана, а фланговият играч хладнокръвно матира Марин Орлинов.
Секунди по-късно играчите на Николай Киров се възползваха максимално от объркването в играта на домакините и удвоиха преднината си още в следващата си атака. Александър Георгиев намери Светослав Ковачев, а младият футболист с шут от дистанция направи резултата 2:0.
Домакините отговориха с шут на Борислав Балджийски, но Васил Симеонов не бе затруднен.

Втората част започна мечтано за "сините". В 48-ата минута тимът на Никола Спасов намали резултата, след като Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но кълбото се отби в стената и попадна в краката на Сергей Георгиев, който веднага намери Преслав Петров, а за бранителя остана само да насочи топката в мрежата на Васил Симеонов.

В следващата атака новаците в efbet Лига достигнаха до изравняването. Арда загуби контрола над топката още след изпълнението на центъра. Николай Цветков осъществи феноменален извеждащ пас за Борислав Балджийски. който не пропусна да изравни резултата.

В 51-ата минута главният съдия Николай Йорданов правилно отмени третото попадение на домакините, което бе реализирано от Николай Минков.

В 65-ата минута резервата Иван Коконов засече подаване по земя, но офанзивният футболист прати топката много далеч от целта.

В 82-ата минута отборът на Монтана стигна до пълен обрат. Сергей Георгиев центрира в наказателното поле, където бранител на гостите не успя да изчисти топката, а я продължи назад, където бе Владимир Айтов, който с едно докосване се разписа за 3:2.

В 91-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле, където централният бранител на домакините Преслав Петров с глава си отбеляза автогол.

Секунди по-късно Радослав Василев можеше да донесе трите точки за гостите от Кърджали, но националът на България не бе достатъчно точен, за да прати кълбото във вратата на Орлинов за четвърти път. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

МОНТАНА - АРДА 3:3