Хегемонът Севиля се справи лесно с Рома (видео + галерия)

Отборът на Севиля показа защо е хегемон в Лига Европа. Носителят на пет трофея в турнира постигна сравнително лесна победа с 2:0 срещу Рома в сблъсъка между двата тима от 1/8-финала. Предварителните очаквания бяха за доста по-оспорван двубой, но всъщност испанците доминираха почти през целия мач и не дадоха шанс на съперника, като решиха всичко още през първата част с голове на Серхио Регилон в 22-ата и Юсеф Ен-Несири в 44-ата минута, а можеха да спечелят и доста по-убедително. Както е известно, от УЕФА решиха победителят в този сблъсък да бъде определен в един мач заради пандемията от коронавирус, която отложи първия двубой между двата тима. Срещата се игра на "МSV Арена" в Дуисбург.

Изненадващо Люк де Йонг и Мунир Ел Хадади останаха на пейката за началото. Юсеф Ен-Нeсири бе на върха на атаката, подпомаган от Окампос и Сусо. Ясин Буну остана на вратата, въпреки че Томаш Вацлик вече е възстановен.
63 Севиля - Рома 2:0
Рома е без Крис Смолинг и Давиде Дзапакоста, чиито наеми изтекоха. Рожер и Александър Коларов запълват защитната тройка заедно с Джанлука Манчини. Лоренцо Пелегрини, който счупи носа си преди седмица, е на скамейката за началото. Браян Кристанте започва на мястото на наказания Верету. Николо Дзанило и Хенрих Мхитарян подкрепят Един Джеко в предни позиции.

В седмата минута Окампос отправи много силен удар от границата на наказателното поле, след който насочи топката под напречната греда, но Лопес се намеси много добре и изби в корнер.

Севиля продължи да атакува повече. В 12-ата минута Кунде засече добре с глава центриране от корнер, след което топката разтресе напречната греда. Малко преди това андалусийците имаха известни претенции за дузпа заради евентуална игра с ръка на Манчини при центриране на Банега. Топката обаче по-скоро срещна гърба на бранителя, така че сигнал не последва.

По-добрата игра на Севиля даде резултат в 22-рата минута. Серхио Регилон получи от Банега и с лекота надбяга Перес и Ибанйес, които му оставиха коридор, след което стреля неособено силно. Пау Лопес обаче се намеси ужасяващо, позволявайки на топката да мине под плонжа му - 1:0.

Няколко минути по-късно Лопес бе близо до това да направи втора фатална грешка, но ветеранът Хесус Навас, който премина покрай него, не успя да прати топката във вратата, тъй като не му достигна терен.

Чак в 35-ата минута Рома създаде първата си чиста голова възможност. Джеко бе спрян в наказателното поле след шпагат на Диего Карлош, който първо игра с топка, а след това закачи крака на нападателя. Топката стигна до Дзаниоло, но неговият изстрел бе блокиран и след рикошет премина над вратата.

Минута преди края на първата част Севиля удвои аванса си. Джеко изгуби топката в половината на противника, което сложи началото на контраатака на андалусийците. "Вълците" претендираха за нарушение срещу босненеца, но Бьорн Кауперс даде авантаж. Окампос проби отдясно, справяйки се с нелеп опит за шпагат на Ибанйес, след което центрира към далечната греда. Там Ен-Несири засече отблизо за 2:0.

Рома опита да натисне в началото на второто полувреме и Коларов пробва далечен удар в 56-ата минута, но доста далеч от целта.

Севиля отговори с хубава атака, завършила с изстрел на Евер Банега, но в ръцете на вратаря.

В 69-ата минута Джеко получи в наказателото поле, обърна се и стреля опасно, но над вратата.

Четири минути по-късно Севиля вкара трети гол. Жул Кунде получи центриране отляво и с глава порази вратата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. Защитникът имаше още един шанс да обстрелва вратата в 80-ата минута, но този път го направи доста по-слабо и без да затрудни вратаря.

В края на мача Евер Банега нацели гредата от фаул. След това и Мунир ел Хадади стреля опасно, а Пау Лопес за пореден път в мача не се намеси особено убедително.

Дълбоко в добавеното време Кунде за трети път обстрелва вратата на "Вълците" с глава, като този път Лопес направи страхотно спасяване, за да опази вратата си от ново попадение.

След изтичане на добавеното време Джанлука Манчини направи голяма глупост, удряйки с лакът противников играч и след разглеждане с ВАР той получи червен картон.

В крайна сметка Севиля постигна убедителна победа и се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, където очаква победителя от сблъсъка между Уулвърхамптън и Олимпиакос.