Борнемут създаде неочаквано много положения срещу Ман Сити, но си тръгна с празни ръце (видео)

Манчестър Сити записа най-трудната си домакинска победа след рестарта на сезона, след като надделя само с 2:1 над борещия се за оцеляване отбор на Борнемут. "Черешките" изиграха много силен мач на "Етихад" и отправиха близо два пъти повече удари от "гражданите" (14-8), но така и не успяха да измъкнат поне точката. Веднъж и гредата помогна на Едерсон. Иначе Давид Силва откри резултата още в шестата минута, а Габриел Жезус удвои (39') преди почивката. През второто полувреме гол на гостите бе отменен заради много тънка засада. Те все пак стигнаха до попадение чрез Дейвид Брукс, но то дойде твърде късно и тимът на Еди Хау не успя да измъкне нещо от този двубой, въпреки че заслужаваше.

Джосеп Гуардиола направи шест промени в сравнение с победата с 5:0 над Нюкасъл. Джон Стоунс, Николас Отаменди, Фернандиньо, Илкай Гюндоган, Давид Силва и Фил Фодън започнаха. Аймерик Лапорт, Кевин Де Бройне и Рахийм Стърлинг останаха на пейката за началото.
Пет бяха корекциите в 11-те на Борнемут. Стив Кук, Джошуа Кинг, Джуниър Станислас и Филип Билинг стартираха за "черешките".
Още в шестата минута Давид Силва откри резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Испанецът прехвърли стената и насочи топката към близкия ъгъл. Тя рикошира в напречната греда и влезе във вратата на безпомощния Рамсдейл. Няколко минути след Фернандиньо оправи застрашителен изстрел от 25 метра, но топката премина встрани от дясната греда.
Гостите обаче постепенно се съвзеха и започнаха по-смело да поглеждат към вратата на Едерсон. В 22-рата минута една продъжителна атака на "черешките" завърши с хубаво обръщане на Кинг в наказателното поле, последвано от удар, който премина встрани от целта.
Десетина минути след това Борнемут беше още по-близо до гола. Джуниър Станислас изпълни много добре пряк свободен удар, но Едерсон успя да избие, след което стражът имаше голям късмет, тъй като топката рикошира последователно в гредата и в главата на бразилеца, но в крайна сметка излезе в корнер.
Малко след това Соланке получи на границата на малкото наказателно поле, след което се обърна добре и стреля, но в последния момент Отаменди се намеси блестящо и блокира удара на бившия играч на Ливърпул.
В този период гостите бяха по-опасният отбор и създаваха по-интересните положения, но точно тогава Манчестър Сити нанесе втория си удар. Давид Силва намери Жезус в наказателното поле, след което бразилецът се справи с трима бранители и стреля остро по диагонала - 2:0.
На почивката в игра за домакините се появи Рахийм Стърлинг, който замени Бернардо Силва. Ерик Гарсия влезе на мястото на Уокър.

През второто полувреме имаше две интересни ситуации, свързани с употребата на ВАР. Първо, в 60-ата минута гол на Кинг бе отменен след намесата на видеоасистентите заради засада. Дори и след показването на графиките, положението бе много тънко и бе въпрос на сантиметри. Десет минути след това Лий Мейсън отсъди дузпа в полза на Сити заради нарушение на Стив Кук срещу Габриел Жезус. След намесата на ВАР обаче това решение бе отменено, тъй като стана ясно, че все пак бранителят играе с топката.
В 88-ата минута добрата игра на Борнемут бе материализира с гол. Подаване от дълбочина стигна до Калъм Уилсън, който веднага центрира отдясно към Брукс. Талантът от академията на "черешките" засече с лекота - 2:1. В следващите минути гостите имаха добри шансове да стигнат дори до пълен обрат, но Калъм Уилсън не бе точен на два пъти, а веднъж и Едерсон излезе добре, за да предотврати една опасност.

Борнемут остава в зоната на изпадащите, като "черешките" в момента са на три точки зад Уотфорд, който обаче е и с мача по-малко.