Две дузпи на Роналдо спасиха Ювентус срещу Аталанта (видео)

Отборите на Ювентус и Аталанта завършиха наравно 2:2 на “Алианц Стейдиъм” в късния двубой от съботната програма на 32-ия кръг в Серия “А”. Гостите на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Дуван Сапата (16') и Руслан Малиновский (80'), но Кристиано Роналдо (55', 90') изравняваше от дузпи. Така "бианконерите" остават непобедени на своя стадион през сезона, като сложиха край на рекордната серия на своя опонент от девет поредни шампионатни успеха.
В 6-ата минута Дуван Сапата отправи удар с глава, който се оказа неточен. В 12-ата Йосип Иличич стреля отдалече, но топката мина покрай вратата. По-добрата игра на гостите даде резултат в 16-ата минута, когато Сапата направи двойно подаване с капитана Алехандро Гомес, след което преодоля Войчех Шчесни с удар по земя. Първият удар за Ювентус дойде в 18-ата минута и беше дело на Пауло Дибала, но Пиерлуиджи Голини се справи с него.
В 29-ата Хуан Куадрадо си изкара жълт картон и така ще пропусне следващия мач на своя тим. В 32-ата Тимоти Кастане направи опасно центриране, като малко не достигна на Сапата да го засече. Секунди по-късно Дибала нанесе шут, който излезе в аут. В 36-ата удар на Иличич рикошира в Блес Матюиди и излезе в аут. В 43-ата Кристиано Роналдо стреля неточно с глава, но беше отсъдена засада.
В 49-ата минута удар на Федерико Бернардески мина покрай вратата. В 55-ата шут на Дибала рикошира в ръката на Мартен де Роон, а главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Кристиано Роналдо беше безпощаден при изпълнението на дузпата и изравни резултата. В 66-ата Сапата с пета се опита да изведе Марио Пашалич, но Шчесни пресече този пас. В 70-ата Роналдо получи добра възможност да се разпише отново, но страничният съдия вдигна флага за засада.
В 75-ата резервата Малиновский отправи опасен удар, минал на сантиметри от страничната греда. В 77-ата пък Голини успя да спаси шут на Кристиано. При втория си опит в мача, в 80-ата минута, Малиновский беше по-точен и се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле. В 84-ата влезлият от скамейката Дъглас Коста пробва изстрел, който не затрудни Голини. Секунди по-късно Малиновский отново отправи удар, този път излязъл в аут.
Малко преди изтичането на редовното време резервата Луис Муриел игра с ръка в собственото си наказателно поле, което доведе до втора дузпа за "Старата госпожа" в мача, а Роналдо отново беше безпогрешен от бялата точка за крайното 2:2. Така португалецът се изравни с Чиро Имобиле по отбелязани дузпи в Серия "А" през кампанията - 11, и с 28-ия си шампионатен гол през сезона изостава само на един от италианския национал.
Въпреки ремито, лидерът Ювентус събра 76 точки и така увеличи с една преднината си спрямо втория Лацио, който е с 68. Третият Аталанта пък изпусна шанса да изпревари “орлите”, излизайки от мача с актив от 67 пункта.
ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 2:2

0:1 Сапата (16')
1:1 Роналдо (55' д.)
1:2 Малиновский (80')
2:2 Роналдо (90' д.)