"Бомбастични" 1/4-финали в Шампионската лига

Днес в Нион беше изтеглен жребият за 1/4-финалите и 1/2-финалите в Шампионската лига. Мачoвете от тази фаза, включително и финалът ще се играят в Португалия без публика. Оформиха се две половина до финала - едната с колоси, а другата с наглед по-преодолими съперници.
Жребият за 1/4-финалите събра двойката от мача между Реал Мадрид и Манчестър Сити с тази от Лион и Ювентус. Другият 1/4-финал, който привлича вниманието, е между двойката Наполи / Барселона и Челси / Байерн. Любопитното е, че именно победителите от тези два четвъртфинала ще се срещнат в полуфинална схватка.
Без фенове на финалния турнир в Шампионската лига
В другите два четвъртфинала съперниците са напълно ясни: РБ (Лайпциг) срещу Атлетико Мадрид и Аталанта срещу Пари Сен Жермен. Победителите от тези дуели ще се срещнат на 1/2-финал. Това значи, че един измежду Лайпциг, Атлетико, Аталанта и ПСЖ ще играе на финал в спор за трофея.
Реваншите на неизиграните 1/8-финали ще се играят на стадионите на домакините. Манчестър Сити има преднина от 2:1 срещу Реал Мадрид преди ответната среща в Англия. Юве има да наваксва изоставане от 0:1 срещу Лион преди реванша в Торино. Барселона ще играе на "Камп Ноу" след 1:1 в Неапол. Единствено Байерн изглежда сигурен победител преди реванша, след като изкова преднина от 3:0 като гост на Челси.