Ботев (Враца) хвърли пердах на Царско село и се спаси! (видео+галерия)

Ботев (Враца) се спаси и през следващия сезон ще продължи да бъде част от efbet Лига. Тимът на Антони Здравков срази с 3:0 Царско село в Драгалевци и си гарантира оставане в елита на България. Това означава, че футболистите на Любослав Пенев и тези на Дунав ще трябва да решат кой ще играе със Септември (София) и кой с Монтана на баражите.
Срещата на стадиона на "царете" започна много скучно. В първите 15 минути не се случи нищо интересно на игрището, като раздвижването дойде под формата на слаби и неточни удари отдалеч на Румен Гьонов и Симеон Мечев от Царско село.

Към края на полувремето домакините натиснаха леко газта и това донесе няколко разбърквания в наказателното поле на Ботев. В 40-ата минута Андерсон от Царско село докосна гола с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда. Това беше единственото чисто голово положение през първото полувреме.

Веднага след почивката се стигна до две ситуации пред рамката на Красимир Костов, но до попадение за Царско село не се стигна. В 52-ата минута Джони Пласид се намеси за първи път в мача - стражът на домакините отби изстрел на Христо Златински.

В 61-ата минута Петър Атанасов стреля от 20 метра в долния десен на ъгъла на вратата на "царете" - 1:0 за Ботев!

Седем минути по-късно Атанасов удвои! Бившият атакуващ халф на Ботев (Пловдив) и Славия се възползва от голяма грешка на вратаря Пласид. Върната топка към французина го завари неподготвен, а Пепи Атанасов веднага направи 2:0 за врачани.

В 74-ата минута интригата в срещата окончателно падна. Чавдар Ивайлов попари домакините с хубав изстрел отдалеч - 3:0. Голът на бившия халф на ЦСКА 1948 също може да тежи на съвестта на Пласид, който можеше да се намеси по-добре.

В последните минути капитанът на Царско село Георги Минчев направи три пропуска. Първо уцели гредата, а след това от чиста позиция накара Костов да отбива. При добавката Минчев сътвори почти немислимото и уцели вратаря на гостите. Така Ботев спечели с 3:0 и гарантира оставането си в елита. Отборът на Здравков вече има 4 точки на своята сметка и дори Дунав да победи "царете" в последния мач от групата и точките да се изравнят, остава недостижим заради по-добрите си показали през сезона.

Царско село 0:3 Ботев (Враца)