Фамозен обрат на Милан повали Юве на "Сан Сиро" (видео)

Милан победи Ювентус с 4:2 в страхотен сблъсък на "Джузепе Меаца" от 31-ия кръг на Серия "А". Двата тима изиграха много вълнуващ двубой, като особено впечатляващо бе второто полувреме, когато паднаха и шестте гола. Гостите взеха преднина от две попадения след точни изстрели на Адриен Рабио в 47-ата и Кристиано Роналдо в 53-ата минута."Росонерите" обаче направиха фамозен обрат за пет минути чрез Златан Ибрахимович от дузпа в 62-ата минута, Франк Кесие в 66-ата и Рафаел Леао в 67-ата минута. Точка на спора сложи Анте Ребич в 80-ата минута, вкарвайки четвъртото попадение за домакините. Така Милан спря серията от 7 поредни победи на "бианконерите" и запази интригата за Скудетото, тъй като с успех днес торинци можеха да се откъснат на 10 точки пред втория Лацио, който по-рано тази вечер загуби с 1:2 от Лече.

В очаквания сблъсък между ветераните Ибрахимович и Роналдо нямаше победител, като и двамата имаха по един гол и по един отменен гол в мача. Шведът обаче със сигурност бе по-щастлив след края на срещата, след като тимът му взе трите точки. Юве не бе допускал подобен обрат, след като води с два гола, от 2013 година (при загубата с 2:4 от Фиорентина). Последният път, когато "бианконерите" получиха четири гола във вратата си бе през на финала в Шампионската лига срещу Реал Мадрид в Кардиф (1:4) през 2017 година, когато две от попаденията във вратата на торинци вкара Кристиано Роналдо.

Стефано Пиоли бе избрал да заложи на Златан Ибрахимович като таран в атака, а той имаше подкрепа от Анте Ребич, Лукас Пакета и Алексис Салемакерс зад гърба му.

Маурицио Сари пък бе гласувал доверие на Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо и Федерико Бернардески в предни позиции. В средата на терена действаха Адриен Рабио, Миралем Пянич и Родриго Бентанкур.

Първата възможност в мача бе за Милан. В 7-ата минута Салемакерс отправи точен, но слаб удар, който на затрудни особено Войчех Шчесни.

В 13-ата минута пък Кристиано Роналдо проби отляво и пробва хубав диагонален шут, който профуча покрай вратата.

Десет минути по-късно Ибрахимович стреля към вратата на съперника, но Шчесни и този път бе стабилен под рамката.

Две минути след това Милан организира атака на скорост, отново Ибрахимович бе намерен в добра позиция и шутира по земя, но и този път Шчесни спаси.

В 32-ата минута гостите поискаха дузпа за това, че Ибрахимович вдигна високо крака си и изрита в главата Кристиано Роналдо, но съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В 45-ата минута Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума спаси.

В ответната атака Златан Ибрахимович успя да порази вратата на Шчесни, но попадението не бе зачетено заради засада на шведа.

Ювентус откри резултата още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Адриен Рабио пое топката в средата на терена, направи страхотен пробив на скорост, елиминирайки няколко играчи на съперника, след което с много красив изстрел в сглобката на вратата вкара за 0:1.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на "Старата госпожа". Хуан Куадрадо прати дълъг пас в предни позиции към Роналдо, двамата централни защитници на Милан се сблъскаха и позволиха на португалеца да изскочи зад гърба им и да стреля във вратата за 0:2.

Милан обаче се върна в мача в 62-ата минута. Топката срещна ръката на Леонардо Бонучи след изстрел на Анте Ребич и след разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа за домакините, а Ибрахимович хландокръвно реализира от бялата точка.

Четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Милан организира многоходова атака, Франк Кесие бе намерен в наказателното поле, освободи си пространство и стреля към вратата, като с помощта на рикошет кълбото се озова в мрежата за 2:2.

В 67-ата минута "росонерите" направиха и пълен обрат. Анте Ребич бе спънат пред наказателното поле на съперника, но съдията даде авантаж, влезлият преди минути на терена Рафаел Леао овладя топката, напредна на скорост и от малък ъгъл успя да вкара за 3:2.

В следващите минути Юве се хвърли в атака, но Милан се бранеше добре и чакаше възможности на контри. Такава дойде в 75-ата минута, когато Анте Ребич бе изведен на скорост и шутира, Шчесни спаси, но след това се стигна до разбъркване пред вратата му и по чудо не се стигна до нов гол за домакините.

В 77-ата минута и Донарума бе поставен под напрежение. Даниеле Ругани стреля с глава след корнер и вратарят на "росонерите" направи блестящо спасяване.

В 80-ата минута обаче Милан реши всичко с четвърти гол. Алекс Сандро направи груба грешка, като подари топката на Джакомо Бонавентура, който веднага подаде за непокрития Анте Ребич в наказателното поле, а хърватинът без забавяне отбеляза за 4:2.

Домакините можеха да вкарат и още един гол в 90-ата минута, когато Хакан Чалханоглу стреля опасно от фаул, но Шчесни с блестящ рефлекс опази вратата си.

В добавеното време Роналдо направи самостоятелен пробив и отбеляза във вратата на Донарума, но голът не бе зачетен заради засада.

Така Милан се поздрави с победата и спря негативната си серия в мачовете с Юве, в които нямаше победа в 12 поредни двубоя (3 равенства и 9 загуби) и се изкачи до 5-ото място в класирането с 49 точки. Юве пък остава на върха със 75 точки.