Гол шедьовър доближи Черно море до Европа (видео+снимки)

Отборът на Черно море се класира за полуфиналите в битката за Лига Европа. "Моряците" постигнаха успех с 1:0 над Арда. В герой за домакините се превърна Исмаил Иса, който вкара фантастичен гол в мрежата на тима от Кърджали.
Старши треньорът на "моряците" Илиан Илиев нe води отбора, защото даде положителна проба за COVID-19. Поради същата причина не играха и Виктор Попов, Даниел Димов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Илиан Илиев-младши, Родриго Енрике и Мехди Букаси, които взеха участие преди няколко дни срещу Царско село. Наказан пък бе Мирослав Енчев, който получи червен картон срещу "царете".
Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 14-ата минута, когато Румен Руменов получи добро подаване в наказателното поле и халфът на гостите стреля силно, но Митрович успя да избие в ъглов удар.
В 18-ата минута нападателят на "моряците" Исмаил Иса развинти Милен Стоев, след което изключително технично прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите от Кърджали.
В 41-ата минута Исмаил Иса направи много добър пробив отляво. Нападателят не се забави и центрира по земя към Матиас Курьор, който стреля без подготовка, но право в тялото на Пламен Крумов.
В 51-ата минута Денислав Ангелов бе изведен сам срещу вратаря от Матис Курьор, но младият нападател не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.
В 62-ата минута Иса и Жордао направиха добра комбинация, която завърши с центриране на португалеца, но Милен Стоев се намеси изключително решително преди кълбото да попадне в краката на Ангелов.
Секунди по-късно Жордао получи втори жълт картон и остави "моряците" с човек по-малко.
В 70-ата минута резервата Ахмед Осман получи удобна топка на границата на наказателното поле, но шутира право в ръцете на Миоград Митрович. Maлко преди края на срещата домакините бяха близо до втори гол. Иса подаде към Стефан Станчев, но бранителят не успя от въздуха да насочи топката във вратата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:0