Ливърпул се съвзе от тежкия удар с очакван успех (видео)

Първенецът Ливърпул се отърси от тежката загуба срещу Манчестър Сити с домакински успех с 2:0 над Астън Вила в двубой от 33-ия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци бяха далеч от най-добрите си мачове, но все пак се наложиха след голове на Садио Мане (71’) и 19-годишния юноша Къртис Джоунс (89’). Така те продължават да нямат поражение на "Анфийлд" във вече 57 поредни срещи за първенство, като последните 24 са победи.

Домакините изиграха много слабо първо полувреме, в което им трябваха 37 минути, за да стигнат до удар към вратата.

Юрген Клоп беше оставил на пейката трима от титулярите на “Етихад” - Роберто Фирмино, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум. Той ги вкара накуп след час игра и това наклони нещата в полза на тима. Алекс Окслейд-Чембърлейн, Наби Кейта и Дивок Ориги заеха техните места в началото днес.

Вила е в зоната на изпадащите, след като няма победа от девет кръга насам. Далеч повече  бяха рокадите в състава на Дийн Смит. Спряганият за Манчестър Юнайтед Джак Грийлиш беше титуляр в средата на терена, а под рамката застана бившият страж на Ливърпул Пепе Рейна.
Преди началото на срещата гостите също направиха шпалир на първенеца.
Мачът обаче не започна според очакванията, защото Ливърпул не атакуваше с всички сили. Мина известен период, преди да бъде отправен първият изстрел към някоя от вратите.
След около половин час домакините все още не бяха сторили нищо интересно, докато Вила беше стигнал до два шута към Алисон Бекер, като вторият - дело на Дъглас Луис, накара бразилеца да се намесва.
Чак в 37-ата минута Мохамед Салах се озова на позиция и шутира с левия, но слабо и безпроблемно за вратаря Рейна.
Второто полувреме започна с две възможности пред вратата на Алисон, като и двете бразилецът отрази - първо шут на Грийлиш, а след това на Ел Гази.
След точно час игра Клоп вкара в игра Фирмино, Хендерсън и Вайналдум. Това даде резултат в 71-вата, когато Ливърпул излезе напред в резултата. Тогава Кейта даде отличен пас към Мане, който безкомпромисно заби кълбото в гредата и от там в мрежата - 1:0. С този си гол сенегалецът вече има поне по 20 попадения за "червените" във всички турнири през последните три сезона.
Това най-накрая "отвори" срещата и в 76-ата Пепе Рейна направи отлично спасяване след изстрел на Боби Фирмино.
За последните няколко минути в игра за бирмингамци се появи и българинът Индиана Василев.
Натискът на шампионите се увеличи и в 89-ата юношата Къртис Джоунс удвои след асистенция на Салах. Само ден по-рано младокът беше подписал нов контракт с клуба.
В добавеното време Алисон спаси опасен удар на Грийлиш.