Отново Рамос, отново от дузпа, отново 1:0 за Реал Мадрид (видео)

За втори път в рамките на няколко дни Серхио Рамос донесе минимална победа на Реал Мадрид в Ла Лига, с което тимът поне за няколко часа дръпна със 7 точки пред Барселона в борбата за титлата. Днес капитанът беше точен от дузпа за 1:0 над Атлетик Билбао на “Сан Мамес”. Защитникът се разписа в 73-ата минута, след като ВАР помогна на главния арбитър да отсъди нарушение срещу Марсело. Рамос вкара от наказателен удар и срещу Хетафе в четвъртък, като за последните пет срещи има 4 попадения. По-късно днес Барса гостува на Виляреал, а “белите” са фаворити и заради леката си програма в последните четири кръга.

“Лос меренгес” вече са в серия от седем победи в първенството, а в последните си четири двубоя дори не са допуснали гол. Този следобед в Билбао Зинедин Зидан даде едновременно шанс от първата минута на Марко Асенсио и Родриго Гоес, които в нападение си партнираха с Карим Бензема. Очаквано Едер Милитао зае мястото на контузения Рафаел Варан в центъра на защитата. Еден Азар и Начо Фернандес също бяха аут заради травми, а Тони Кроос седна сред резервите.
Атлетик е на осма позиция и има шансове за място в Лига Европа. “Лъвовете” бяха записали три успеха в последните четири кръга до днес. Раул Гарсия, който имаше три гола в изминалите две срещи, отново си партнираше с Иняки Уилямс в предни позиции.
В 4-ата минута Реал пропусна отлична възможност за гол. Тогава Асенсио стреля от пряк-свободен удар от любимата си позиция, Унай Симон спаси, а след това Бензема не успя да насочи в мрежата с глава след пас на Даниел Карвахал.

Следващата възможност се откри пред Иняки Уилямс в 20-ата минута, когато нападателят на домакините се измъкна отдясно. Точно пред наказателното поле обаче Милитао се намеси по перфектен начин и изби топката.

В 22-ата Асенсио центрира отлично към Родриго на далечната греда, но бразилецът не уцели вратата.
В ответната атака секунди по-късно Уилямс шутира мощно, но кълбото профуча над гредата.
По-късно Асенсио сложи топката по перфектен начин и на главата на Бензема, но и той не намери целта.

Защитата в бяло обаче продължаваше да изпуска Уилямс, но в 36-ата минута той направи пореден пропуск, макар да се намираше в засада.
Второто полувреме започна с удар на Лука Модрич, който обаче беше спасен с лекота от Симон.
В 54-ата минута Тибо Куртоа се отличи с ключова намеса в наказателното си поле, пресичайки пътя на топката към Уилямс.
Реал така и не можеше да наложи предимство, но грешка на Дани Гарсия в 70-ата минута даде нужния тласък. Футболистът на Атлети настъпа Марсело в наказателното поле и след намесата на ВАР реферът посочи бялата точка. Рамос отново не сгреши и тимът на Зидан взе аванс от 1:0.

Малко по-късно Рамос настъпи Раул Гарсия в своето наказателно поле, но този път и ВАР, и съдиите на терена не реагираха.

"Лъвовете" видимо нямаха сили за натиск, но в 85-ата пред Раул Гарсия се откри възможност да застраши Куртоа, но той стреля крайно неточно.

Малко след това Бензема пропусна да удвои, след като стражът на Билбао спаси.

В добавеното време Рамос се отличи с важна проява и в защита, лишавайки домакините от шанс за изравняване.

Остана време и за леки сблъсъци между футболистите, които реферът "охлади" с жълти картони.