Камбуров не може да бъде спрян - поредната жертва бе Локо (Пловдив) (видео+снимки)

Отборът на Берое изненада с 2:0 като гост носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив) в третия мач на двата тима от първата осмица на efbet Лига. И двете попадения бяха дело на неостаряващия Мартин Камбуров, който се разписа на два пъти след почивката. Домакините започнаха в настроение след успеха на финала за Купата, но умората се оказа твърде голяма след почивката и старозагорци се възползваха и нанесоха своя удар.

60 Локомотив (Пловдив) - Берое
В началото на мача домакините бяха на крилета на ентусиазма и наложиха натиск над съперника. "Смърфовете" създадоха няколко опасности пред Генадий Ганев, като най-чистата позиция бе пред Доминик Малонга, който бе изпуснат от отбраната, но ударът му бе право в ръцете на вратаря.
Постепенно гостите изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Илко Пиргов, но единствено далечен удар право в ръцете на стража бе нуждата от намеса. Така или иначе до попадение през първото полувреме не се стигна.
В началото на второто полувреме резултатът бе открит. Карлос Охене бе избутан на границата на наказателното поле от Лукас Масуеро и съдията реши, че нарушението е достатъчно, за да посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров и реализира.
В 75-ата минута отново ветеранът се разписа. Пробив отдясно на Александър Цветков доведе до прострелно подаване към Камбуров, който засече топката във вратата.
До края на мача Берое имеше контрол над ситуацията на терена, докато играчите на Бруно Акрапович демонстрираха умора след 120 минути във финала с ЦСКА-София и не успяха да се противопоставят.
Със загубата си днес Локомотив се отдалечава от призовата тройка и към момента остава на пета позиция с актив от 50 точки. Все пак останалите тимове борещи се за медалите са в близост - Левски е втори с 53, а ЦСКА-София и Славия са с по 52. Берое от своя страна вече има 46 точки, но при всички положения ще приключи на шеста позиция в подреждането. Мартин Камбуров пък вече има 235 гола в родния елит и е само на 18 попадения от Петър Жеков, който е голмайстор номер 1 в историята. През този сезон нападателят има 16 попадения и върви уверено към голмайсторския приз за сезона.