Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Арсенал нанесе удар по амбициите на Уулвс за топ 4 (видео)

Арсенал постигна четвърта поредна победа във всички турнири и същевременното нанесе тежък удар по амбициите на Уулвърхамптън за топ 4, след като надделя с 2:0 над "вълците" на "Молиню". Букайо Сака (43') и Александре Лаказет (86') сломиха тима на Уулвс, който имаше само победи след рестарта, и то без допуснат гол. Така отборът на Нуно Еспирито Санто остана на две точки зад Челси, който е с мач по-малко, и на три зад Манчестър Юнайтед, който по-рано днес излезе на четвърто място.

Мениджърът на домакините бе направил само една промяна в сравнение с двубоя с Астън Вила. Адама Траоре замени Диого Жота, който остана на пейката за началото. Микел Артета предприе три корекции в своята единадесеторка. Седрик Соареш, Еди Нкетиа и Букайо Сака започнаха за лондончани за сметка на Ектор Белерин, Рийс Нелсън и Александре Лаказет.
Още в 15-ата секунда домакините можеха да открият резултата, след като Хименес отправи добро извеждащо подаване към бързия Траоре. Мартинес обаче излезе много предвидливо и спаси. Това си остана и единствената по-сериозна възможност за "вълците" преди почивката.

Арсенал стигна до три добри положения. В 26-ата минута Патрисио спаси удар на Обамеянг, а десетина минути след това стражът на Уулвс се намеси чудесно и след изстрел на Нкетиа. След намесата на португалеца топката срещна и гредата. Две минути преди почивката обаче лондончани взеха предимство. Центриране на Тиърни отляво рикошира в ръката на Дохърти. Левият бранител на Арсенал претендираше за дузпа, но топката стигна до Сака, който я намери много добре от въздуха, вкарвайки зрелищен гол.
Това бе и първо попадение на 18-годишния талант в Премиър лийг. Уулвърхамптън пък допусна първи гол във вратата си от 448 минути.
"Вълците" започнаха много надъхано втората част. В 64-тата минута Адама Траоре получи великолепен извеждащ пас от Жота. Мартинес излезе умно напред, а испанецът копна топката над вратаря, но не успя да намери рамката за него.
В 86-ата минута Лаказет, който се появи три минути преди това, удвои, след като със страхотно първо докосване елиминира Коуди, след което стреля в далечния ъгъл. Голяма заслуга за попадението имаше и Джо Уилок, който проби отдясно и асистира на французина.

Минута след това Арсенал можеше да стигне и до трети гол, но изстрел на Уилок бе изчистен пред голлинията.
С днешния успех "топчиите" се доближиха на три точки зад Уулвърхамптън.