Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Мощната атака качи Юнайтед поне за малко на мечтаното място (видео)

Манчестър Юнайтед се изкачи на заветното четвърто място в Премиър лийг поне за няколко часа, след като разби с 5:2 Борнемут на "Олд Трафорд" в двубой от 33-тия кръг. По-късно тази вечер Челси може да си върне позицията, ако надиграе Уотфорд у дома. "Червените дяволи" се представиха слабо в защита и много вдъхновено в атака, което направи двубоя толкова зрелищен. Джуниър Станислас (16') даде аванс на гостите след колективна грешка в отбраната на "червените дяволи" и слаба намеса на Давид Де Хеа. Мейсън Грийнууд (29'), Маркъс Рашфорд (35-д) и Антони Марсиал (45') направиха пълен обрат до почивката. В началото на втората част Джошуа Кинг (50'-д) върна надеждата на "черешките", но нови попадения на Мейсън Грийнууд (54') и Бруно Фернандеш (59') не оставиха съмнение за кой ще бъде победата.
Това бе 16-и пореден мач без загуба за тима на Оле Гунар Солскяер.
Мениджърът на Юнайтед заложи на абсолютно същия състав, който започна и при победата над Брайтън. Информациите, че Пол Погба и Бруно Фернандеш могат да пропуснат двубоя заради контузии, които са получили по време на вчерашната тренировка, се оказаха неверни.
Три бяха корекциите в 11-те на Еди Хау. Диего Рико, Люис Кук и Джуниър Станислас стартираха.
Гостите започнаха доста добре на "Олд Трафорд", като пресираха високо своя съперник и го затрудняваха да изнася топката. "Червените дяволи" обаче създадоха първата чиста голова възможност. В 11-ата минута Рашфорд изведе много добре Бруно Фернандеш, който изскочи зад гърба на Аке. Португалецът прехвърли Рамсдейл, но заедно с това прехвърли и неговата вратата, пропускайки чудесна възможност да открие резултата.
В 16-ата минута играчите на Оле Гунар Солскяер се провалиха в отбрана. Линдельоф не успя с глава да пресече центриране на Адам Смит, след което Магуайър се придвижи много тромаво и Станислас го преодоля с лекота. Накрая Де Хеа също се отчете с лоша намеса, тъй като позволи от много малък ъгъл топката да премине между него и близката греда и да влезе във вратата му - 0:1.
Юнайтед се опита да реагира мигновено и три минути след това Рашфорд изпълни добре пряк свободен удар от 25 метра, но Рамсдейл спаси.
В 29-ата минута "червените дяволи" все пак изравниха. Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин Мейсън Грийнууд, който направи крачка и стреля изключително силно с левия крак. Рамсдейл докосна топката, но тя влезе във вратата му за 1:1.
Само шест минути след това пълният обрат стана факт, след като Майк Дийн отсъди дузпа за "червените дяволи" заради това, че топката докосна ръката на Смит в наказателното поле на гостите. Рашфорд изпълни и въпреки че Рамсдейл улови ъгъла, топката навести за втори път вратата му - 2:1.

В добавеното време на първата част Марсиал увеличи преднината на Манчестър Юнайтед след страхотен удар от 22 метра, след който прати топката неспасяемо в далечния ъгъл - 3:1.
В самото начало на втората част Ерик Байи, който току-що се бе появил на мястото на Линдельоф, докосна с ръка топката на границата на наказателното поле. Майк Дийн посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Джошуа Кинг бе точен, намалявайки резултата. Минута след това топката се озова за трети път вратата на Де Хеа, но това попадение правилно бе отменено заради засада на Грьоневелд.
Много бързо обаче Юнайтед си върна преднината от два гола, след като Грийнууд нахлу отдясно и с нов мощен изстрел, но този път с десния крак, отбеляза второто си попадение днес. Головото зрелище не спря тук! В 59-ата минута направилият пореден силен мача Бруно Фреандеш направи 5:2 след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В 65-ата минута Рашфорд вкара шести гол, след като засече подаване на Уан-Бисака отдясно. Попадението бе отменено заради засада, макар че ситуацията бе доста тънка и линиите, които бяха начертани от ВАР, не доказаха на 100%, че такава има.

До края Люк Шоу, Одион Игало, Пол Погба и Фред пропуснаха да направят победата на Юнайтед още по-изразителна. Добрите намеси на Рамсдейл пък спасиха гостите от сраен резултат.
Борнемут остава на предпоследно място с актив от 27 точки.