Ботев (Пд) обърна раздирания от проблеми Дунав и спечели Група "Б" (видео)

Ботев (Пловдив) надигра Дунав с 3:1 в мач от група Б на втората осмица в efbet Лига. "Канарчетата" постигнаха пълен обрат, след като изоставаха с 0:1. Стефан Христов (17) изведе гостите напред с красиво изпълнение, което може да попадне в класацията за гол на сезона. Радослав Терзиев (30) изравни за "канарчетата", а Лазар Марин (53) направи обрата пълен. Антонио Вутов (68) фиксира крайния резултат.

В предишния кръг Ботев загуби от Арда и беше изпуснал инициативата за първото място. Сега тимът зарадва привържениците си с победа преди баражите за 7-10 място, които стартират през следващата седмица. Във вторник "жълто-черните", които спечелиха Група "Б", ще се изправят срещу Етър.

Треньорът Ферарио Спасов не можеше да разчита на капитана Лъчезар Балтанов, който е аут до края на сезона. Халфът претърпя днес планирана операция на менискуса на десния крак и ще се възстановява поне 20 дни, което значи, че ще е на разположение за началото на следващия сезон. Други контузени или наказани за двубоя нямаше.
Това е фаворитът за нов треньор на Дунав
Русенци пристигнаха в Пловдив, разкъсвани от проблеми. Треньорът Людмил Киров беше уволнен, а отборът днес бе воден от помощника му Пламен Донев. От трибуните се очакваше да гледа Енгибар Енгибаров, който ще поеме тима за решителните битки за оцеляване в елита, които стартират от понеделник.
Ндонгала демонстрира добра техника в 3-ата минута, след което подаде за Свилен Щерев. Нападателят стреля опасно по земя, но Аргилашки внимаваше и се намеси качествено. В 13-ата минута стражът на Дунав отрази опасен шут на Слави Шопов. Така се стигна до 17-ата минута, в която Стефан Христов изведе гостите напред в резултата с красиво изпълнение от ъгъла на наказателното поле. Нападателят отправи неспасяем удар към далечната греда, който не остави шансове на Георги Аргилашки за намеса.
Ботев можеше да изравни само 5 минути по-късно чрез Антонио Вутов. Тодор Неделев направи страхотен извеждащ пас в уличка зад гърба на защитата на гостите. Антонио Вутов и Филип Филипов се озоваха в отлична позиция за стрелба, като в крайна сметка с топката игра Вутов, но юношата на Левски загуби равновесие и направи срамен пропуск. В 27-ата минута Уго Гумиеро отрази изстрел от фаул на Неделев, насочен точно под горната греда. Три минути по-късно "канарчетата" изравниха резултата чрез Радослав Терзиев. Тодор Неделев намери бранителя с много добро класиране, а голмайсторът разстреля Гумиеро с глава от метър разстояние.
В 37-ата минута стражът на Дунав отново трябваше да се намесва след коварен удар на Неделев. Националът на България опита интересен изстрел от фаул, насочен във вратарския ъгъл, но Гумиеро внимаваше.
В началото на второто полувреме Ботев (Пд) можеше да направи пълен обрат в мача. "Канарчетата" разиграха бързо в наказателното поле в търсене на добра позиция на удар. Такава се отвори пред Александър Тонев, който стреля в аут. Секунди по-късно Филип Филипов направи голям пропуск, за което голяма заслуга има вратарят Гумиеро. От няколко метра бранителят стреля силно с десния си крак, но стражът отрази.
В 53-ата минута обратът беше факт. Хубав пас на Тодор Неделев към Лазар Марин доведе до пробив на бранителя в наказателното поле и мощен шут с левия крак, който завърши във вратата на Дунав.
В 63-ата минута Лазар Марин постави топката на главата на Антонио Вутов, но юношата на Левски стреля слабо в ръцете на вратаря. В 65-ата минута мощен шут на Александър Тонев беше париран по блестящ начин от Гумиеро. След три минути обаче вратарят беше безпомощен. "Канарчетата" развиха чудесна атака по десния фланг, завършила с центриране на Филип Филипов към втора греда, където Тонев очакваше подаването. Той от своя страна овладя и подаде към Вутов, а нападателят от няколко метра разстреля бразилския страж.
В 81-ата минута Фабио Бурбано разигра с Бисер Бонев. Младокът овладя, след което стреля високо над вратата.
БОТЕВ - ДУНАВ 3:1
0:1 Стефан Христов (17)
1:1 Радослав Терзиев (30)
2:1 Лазар Марин (53)
3:1 Антонио Вутов (68)

Стартови състави:
БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Антонио Вутов
Старши треньор: Ферарио Спасов

ДУНАВ: Хуго Гумиеро, Росен Колев, Преслав Папарков, Димитър Тодоров, Митко Русанов, Александър Исаевски, Албер Силвиев, Свилен Щерев, Фернандо Кавалканте, Дуде Ндонгала, Стефан Христов