Черно море удари Етър

Черно море победи Етър с 2:0 в контролна среща на стадион "Тича" във Варна. Отборът на "моряците" силно срещата и още в седмата минута можеше да открие резултата. Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

В 29-ата минута Илиан Илиев - младши продължи с глава центриране отдясно. Топката попадна в Родриго, който финтира бранител и с десния крак я прати в далечния ъгъл за 1:0. В 37-ата минута Мартин Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле.

Младият нападател върна топката към Патрик Андраде, който отправи бомбен удар, но над вратата. В 44-ата минута Етър отправи първи удар в очертанията на вратата на Черно море. Милчо Ангелов получи топката пред наказателното поле, поведе си я и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

В 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен леко под ъгъл, но очи в очи с вратаря на гостите от Илиан Илиев - младши и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

До края на срещата варненци създадоха няколко добри атаки. Първо Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса с шпагат успя да стреля, но топката срещнта тялото на плонжиралия страж Христо Иванов. В 89-ата минута Петър Вуцов стреля от границата на наказателното поле, опитният Христо Иванов успя да избие, но Велислав Василев довкара топката за 2:0.

Черно море 2:0 Етър

1:0 Родриго (29)
2:0 Велислав Василев (89)