Берое надви Арда, Камбуров вгорчи дебюта на Белия (видео)

Берое победи с 1:0 Арда (Кърджали) в контролна среща, играна на спортния комплекс на заралии. Единственият гол в мача падна след точен удар с глава на головата машина на домакините Мартин Камбуров. Централният нападател се разписа в 17-ата минута, когато засече красиво подаване на Ахмед Тоуба. Така Николай Киров записа порежение в своя неофициален дебют начело на Арда.

Срещата започна вяло. Едва в 13-ата минута Спас Делев проби много добре отдясно и шутира, но топката се спря в тялото на бранител на Берое. В 17-ата минута Ахмед Тоуба центрира красиво с външен, а голмайсторът Мартин Камбуров прати с глава топката в мрежата - 1:0 за заралии.

В 22-ата минута Камбуров потърси мрежата за втори път, този път с шут от средна дистанция, но Иван Караджов спаси. В 30-ата минута Крум Стоянов опита мерника си по диагонал, но не сполучи. Последва гол за Арда, дело на Иван Коконов, който обаче беше отменен заради засада.

В края на първото полувреме Караджов направи още едно спасяване. Алиун Фал стреля след центриране, но юношата на ЦСКА беше последна преграда пред гола.

Второто полувреме започна с разпокъсана игра. Смени, разбърквания, подавания и нищо сериозно за отбелязване. В 76-ата минута Ибрахима Конте проби по левия фланг и потърси далечния ъгъл на вратата на Арда. Топката обаче премина покрай целта. В 83-ата минута Лъчезар Котев от гостите шутира над вратата от сравнително изгодна позиция.

Берое 1:0 Арда