ЦСКА-София не се затрудни в репетицията преди рестарта на сезона, Томи Юрич герой (видео)

ЦСКА-София надигра с 2:0 Ботев (Враца) на стадион "Българска армия" в единствената си контрола преди рестарта на сезона. Резултата откри Томи Юрич от дузпа в 77-ата минута, а 180 секунди по-късно Греъм Кери удвои след асистенция на първия голмайстор.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но след почивката червените надиграха своя съперник и можеха да спечелят с далеч по-убедителен резултат.

Първото опасно положение дойде в 6-ата минута и бе пред вратата на гостите. Занев пусна дълъг пас към Соу, таранът шутира мощно с десния крак от 12-13 метра, но Костов изби в корнер. Ботев отговори подобаващо само 60 секунди по-късно, когато като по чудо не откри резултата. След контраатака Васев пусна отлично към Домовчийски, капитанът на гостите засече топката с шпагат, но тя премина на сантиметри покрай дясната греда.

В 12-ата минута Малинов отправи добър шут от 22 метра, който Костов изби.

В следващите минути двата отбора заложиха на игра предимно около центъра на терена и без някакви по-сериозни положения. В 39-ата минута Белтраме стреля от фаул, но над напречната греда.

Пет минути след почивката Малинов изведе Белтраме зад отбраната на Ботев, италианецът опита да намери с едно докосване от въздуха свой съотборник, който да вкаар на празна врата, но го направи крайно неточно и не уцели нито Соу, нито Енрике.

Секунди по-късно врачани отговориха с много опасна контраатака. Том центрира по земя към Генов, който не уцели топката и тя се насочи към Доминик Янков, но Турицов успя да се върне и изби в корнер.

В 61-ата минута по-настойчивата игра на червените за малко не даде резултат, когато Кери намери Белтраме, той от своя страна отклони топката, но тя премина покрай дясната греда. Минута по-късно Турицов изведе Соу сам срещу вратаря, таранът овладя и стреля, но Костов изби в корнер.

В 63-ата минута Занев шутира опасно, но в аут. Секунди след това Белтраме се озова на добра стрелкова позиция, но шутът му от 12 метра отново излезе покрай вратата.

В 76-ата минута Петко Ганев дръпна Ахмедов в наказателното поле след центриране на Кери и главният рефер счете, че това е дузпа, а бранителят на врачани получи втори жълт и респективно червен картон.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Томи Юрич, който реализира в долния десен ъгъл. Само 180 секунди по-късно Юрич изведе Греъм Кери сам срещу вратаря, крилото опита да насочи топката в далечния ъгъл, но след рикошет в крака на хвърлилия се на шпагат Ангел Лясков тя се отклони и влезе под плонжа на резервата Христо Митов за 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0