Берое се измъкна с късмет от Бистрица, вече е пети (видео)

Берое надигра изключително трудно като гост Витоша (Бистрица) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига и се изкачи на пето място в класирането. Георги Амзин откри резултата за домакините още в третата минута, но чрез Фол (24) и Макута (88) гостите осъществиха пълен обрат.

В 39-ата минута гол на "тигрите" бе отменен заради много спорна засада на Илия Димитров.

Срещата започна вихрено за домакините, които излязоха напред след по-малко от 180 секунди игра. Кабов центрира добре отляво към Амзин, който след удар с глава от 5-6 метра прониза Перниш.

Последва натиск на Берое. Футболистите на Димитър Димитров отправиха два опасни изстрела. Първият излезе в аут, а този на Цветков в 11-ата минута от границата на наказателното поле попадна в ръцете на Василев.

Заралии изравниха в 24-ата минута след перфектна контраатака. Фуртадо отне топката около центъра на терена, напредна мощно и изведе Фол сам срещу вратаря, който от своя страна с едно докосване прониза Василев за 1:1.

След изпълнението на центъра Витоша организира атака, която завърши с бомбен шут на Садула, но Перниш изби. Берое отговори с опасен удар на Минчев в 31-ата минута, но Василев улови.

В 39-ата минута Фол засече с глава центриране отдясно, но след рикошет в тялото на Зюмбулев топката не попадна в мрежата на домакините, а излезе в корнер. Секунди по-късно Илия Димитров вкара за Витоша, но попадението бе отменено заради много спорна засада.

В ответната атака Фуртадо за пореден път проби отдясно и центрира опасно за Камбуров, таранът на заралии не успя да засече от 4-5 метра в празната врата, тъй като се свлече на земята, претендирайки, че е бил избутан от Дяков, но реферът остана безмълвен.

Пет минути след почивката Берое бе близо до пълен обрат. Камбуров намери Фол в наказателното поле на гостите, нападателят стреля от въздуха, но над напречната греда. Гостите пропуснаха още една възможност и в 54-ата минута, когато Камбуров изведе набралия скорост Макута фронтално сам срещу вратаря, халфът на заралии чукна топката покрай втаратя, след което се сблъска с Василев, а реферът Петър Костадинов отсъди фаул в полза на Витоша и показа жълт картон на атакуващия футболист.

Последваха равностойни минути, в които двата тима си размениха по един опасен шут. Първо Камбуров стреля с глава в аут, а след това същото стори и Зюмбулев.

Така се стигна до 88-ата минута, в която резервата Конте свали с гърди центриране отляво към Макута, последва шут на полузащитника, който след рикошет в крака на Веселин Минев влетя в мрежата - 2:1 за Берое.

ВИТОША - БЕРОЕ 1:2