Реал Мадрид наниза 4 гола в Сарагоса (видео)

Отборът на Реал Мадрид се класира безпроблемно за 1/4-финалите за Купата на краля след успех с 4:0 при гостуването си на втородивизионния Сарагоса. Рафаел Варан (6), Лукас Васкес (32), Винисиус Жуниор (72) и Карим Бензема (79) реализираха попаденията. Любопитното е, че двубоят беше под номер 500 за Марсело с фланелката на мадридчани. В събота на “лос бланкос” им предстои дерби с Атлетико Мадрид от Примера дивисион.

Зинедин Зидан запази гръбнака в защитния вал, но направи промени в халфовата линия и нападението. Хамес Родригес и Федерико Валверде застанаха до Тони Кроос, а триото в атака беше оформено от Лукас Васкес, Лука Йович и Винисиус Жуниор.
Срещата на "Ла Ромареда" започна с ранен гол във вратата на домакините. В петата минута "лос меренгес" изпълниха къс корнер, Тони Кроос центрира прострелно, Винисиус отклони от първа греда и на втора Варан реализира от два метра в празната врата - 0:1. "Бяло-сините" отвърнаха с прекрасен удар на Шинджи Кагава в 23-ата минута. Бившият играч на Борусия (Дортмунд) завъртя топката към далечния горен ъгъл, но Алфонс Ареола успя майсторски да избие.
В 32-рата гостите от "Сантиаго Бернабеу" вкараха второ попадение. Отново голяма заслуга за него имаше Тони Кроос. Германският халф открадна топката и асистира на Лукас Васкес. Фланговият нападател на Реал отправи атрактивен удар с външен фалц от 13 метра и прати топката в далечния ъгъл за 0:2. Първата част ще се запомни с гнева реакция на Зидан към Марсело след две грешки в защитната фаза.
През второто полувреме мадридчани контролираха двубоя и не се хвърляха в излишни остри атаки. Домакините опитваха да създават ситуации, но рядко достигаха до стрелкови позиции. При малкото си добри шансове играчите на Сарагоса не успяваха да отправят точни удари. В 72-ата минута Винисиус тръгна на скорост, направи двойно подаване с Хамес Родригес и технично копна топката в далечния удар за 0:3.
Веднага след гола Зидан смени Йович и Винисиус, пускайки в игра Карим Бензема и Браим Диас. В 78-ата нападателят на сарагосци Луис Суарес беше изведен фронтално срещу Ареола, стреля ниско, но френският страж успя да избие с крак. минута по-късно Даниел Карвахал центрира остро успоредно на голлинията и Бензема сложи крак, за да отбележи четвърто попадение.
САРАГОСА - РЕАЛ МАДРИД 0:4