Лудогорец успя! Ще гледаме евромачове в България и напролет (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец се класира за четвърти път в своята история в елиминационната фаза на Лига Европа. “Орлите” продължават към 1/16-финалите на тазгодишното издание на надпреварата като втори в Група “Н”. В последния си мач от тази фаза българите завършиха 1:1 с Ференцварош и така финишират с 8 точки. Джоди Лукоки откри в средата на първата част, а в самия край на мача гостите стигнаха до изравняване чрез Николай Сигневич.

74 Лудогорец - Ференцварош 1:1

Като цяло срещата бе равностойна, като българите показаха, че са тимът с по-голям опит на европейската сцена, но в същото време разградчани трябва да бъдат доволни от развитието на двубоя, защото при резултат 0:0 съдията не отсъди дузпа за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле. По-късно пък унгарците удариха и греда.

Наставникът Станислав Генчев не поднесе изненади в състава и на вратата застана Пламен Илиев. В защита действаха Антон Недялков, Драгош Григоре, Георги Терзиев и Сисиньо. В халфовата линия бяха Стефан Баджи, Абел Анисе и малко по-напред от тях Марселиньо. По крилата действаха Вандерсон и Джоди Лукоки, а атаката бе водена от Клаудиу Кешерю.

Гостите започнаха по-активно срещата, но с изключение на един изстрел на Зубков, не стигнаха до нищо опасно пред Илиев. Постепенно Лудогорец взе инициативата и пробва няколко точни удара дело на Кешерю и Вандерсон на два пъти, но стражът Дибуш бе на мястото си.

В 20-ата минута Ференцварош поискаха дузпа за игра с ръка на Сисиньо. При едно дълго центриране Исаел игра с топката в наказателното поле, след което кълбото удари разперената ръка на бразилеца. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

В 24-ата минута българите откриха резултата. Марселиньо изведе Лукоки на чиста позиция сам срещу вратаря и холандецът технично прехвърли вратаря за 1:0.

В 37-ата минута гостите удариха гредата до Илиев. При едно центриране българските защитници не успяха да изчистят топката и тя стигна до Фримпонг, който от границата на малкото наказателно поле нацели гредата.

В началото на втората част двата тима действаха предпазливо, като Лудогорец не позволяваше да се стига до чисти ситуации пред Илиев. Гостите от своя страна постепенно пробваха хаотичен натиск, който рядко водеше до влизане в наказателното поле.

В 68-ата минута Ференцварош направи голям пропуск. Исаел получи силен пас по земя успоредно на голлинията, но не успя да насочи топката във вратата от близко разстояние и изравняването се размина.

Постепенно двата тима започнаха да губят сили, като това бе значително по-силно изразено при гостите, които започнаха да грешат често с пасовете си. Лудогорец действаше спокойно, като се стремеше да държи топката по-далеч от Илиев. В 88-ата минута резултатът можеше да стане 2:0, след като при една контраатака Марселиньо се озова на чиста позиция и прехвърлящият му удар преодоля вратаря, но на голлинията защитник на унгарците изби.

В последните секунди на мача натискът на гостите даде частичен резултат и те стигнаха до изравнително попадение. Шкварка центрира към наказателното поле, където резервата Сигневич направи 1:1. За повече надежди на гостите нямаше време и скоро след това дойде последния съдийски сигнал, който бе последван от българска радост.

Така Лудогорец продължава напред като втори в групата си. “Орлите” завършват с осем точки, докато лидерът Еспаньол е с 11. Ференцварош е със седем, докато последният ЦСКА (Москва) стигна до пет точки във финалното подреждане.

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 1:1
1:0 Лукоки (24)
1:1 Сигневич (93)