Арсенал се събуди и разпиля Уест Хам за девет минути (видео)

Арсенал най-накрая сложи край на "черната" си серия от девет поредни мача без победа във всички турнири. Тази вечер "Артилеристите" се събудиха и успяха да спечелят с 3:1 лондонското дерби с Уест Хам. Играчите на Фреди Люнгберг изиграха безлично първо полувреме, в което допуснаха и гол във вратата си, дело на Анджело Огбона в 38-ата минута. През втората част обаче гостите избухнаха с три гола за девет минути, дело на Габриел Мартинели в 60-ата, Никола Пепе в 66-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 69-ата минута и така взеха ценни три точки.

Домакините излязоха с един чист нападател в лицето на Микейл Антонио. Зад гърба му го подкрепяше Фелипе Андерсон, а на двете крила запонаха Робърт Снодграс и Пабло Форналс.

За гостите изнесен в предни позиии бе Пиер-Емерик Обамеянг. Той имаше подкрепата на Месут Йозил, Никола Пепе и Габриел Мартинели от по-задни позиции.

Първата възможност в мача бе за Микейл Антонио, който в 5-ата минута получи пред наказателното поле, но ударът му бе над вратата.

В 25-ата минута отново се стигна до положение пред вратата на Бернд Лено. При едно разбъркване топката се озова в Пабло Форналс, който отправи първия точен изстрел в мача, но той бе твърде слаб, за да притесни германския страж.

В 33-ата минута Арсенал организира първата си по-добра атака. Обамеянг центрира за Йозил, който бе на добра позиция да отбележи, но топката се оказа твърде висока за него и той не успя да отправи точен удар с глава.

Веднага след това последва отличен шанс за Уест Хам, като Антонио шутира от малък ъгъл и Лено трябваше да се намесва решително.

Домакините поведоха в резултата в 38-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, Деклан Райс центрира меко към Огбона, който стреля с глава и след рикошет в Мейтланд-Найлс топката се озова в мрежата за 1:0.

Втората част започна с натиск на Арсенал. В 53-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Лукас Торейра, който обаче стреля неточно.

В 55-ата минута обаче грешен пас на Гранит Джака в средата на терена позволи на Уест Хам да организира контраатака, Снодграс опита удар и след рикошет топката тупна опасно близо до гредата.

Две минути по-късно Деклан Райс отправи истинска бомба от около 30 метра, но Лено внимаваше и улови.

В 60-ата минута Арсенал организира най-добрата си атака в мача и тя доведе и до изравняване на резултата. Торейра подаде за Сеад Колашинац на левия фланг, той напредна и центрира по земя за нахлуващия на скорост Мартинели, който от движение стреля във вратата за 1:1.

Само шест минути по-късно "Артилеристите" направиха пълен обрат. Никола Пепе получи в наказателното поле, финтира прекия си пазач и с диагонален удар не остави шансове на вратаря за 1:2.

В 69-ата минута гостите вкараха и трети гол. Пепе елегантно намери Обамеянг пред вратарското поле, а той с изстрел от воле порази вратата за 1:3.

Уест Хам имаше нелош шанс да върне един гол в 76-ата минута, когато Лено трябваше да се намесва след опасен изстрел на Форналс.

В крайна сметка Арсенал се поздрави с победата и излезе на 9-ата позиция в класирането с 22 точки. Уест Хам пък остава 16-и с 16 точки в актива си.