Историческа Италия завърши с рекорди и голово шоу (видео)

Италия завърши по впечатляващ начин европейските квалификации. Отборът, воден от Роберто Манчини, отнесе Армения с 9:1. Въпреки че се класира за финалите преди доста време, тимът направи шоу за феновете си в Палермо.

С този успех италианците завършиха кампанията с няколко рекорда. За първи път в историята тим на Италия се класира за голям турнир с перфектен актив от квалификациите. Днес те записаха десета победа от десет мача. Освен това те регистрираха 11-а поредна победа, което е рекорд за отбора, както и десетте успеха в рамките на една каледарна година. Италия продължи и серията си без загуба, като вече 49 домакински срещи в квалификации.

Наставникът на "адзурите" направи много промени от предишния мач, но играчите, на които заложи, не го разочароваха. Италианците започнаха силно и в осмата минута поведоха. Имобиле откри резултата след удар с глава, възползвайки се от центриране на Киеза. Секунди по-късно Дзаниоло се разписа. Домакините малко намалиха темпото и след грешка на Бонучи, Карапетян удари гредата.

Малко преди да е изминал половин час игра Италия стигна до трето попадение. Защитникът на Ювентус намери с великолепно подаване Барела и той направи резултата 3:0. Малко по-късно Киеза, който бе леко изолиран, удари гредата. Имобиле отбеляза втория си гол в 33-ата минута. Гостите се разминаха с ново попадение малко преди почивката, когато Киеза направи пропуск, а малко по-късно Имобиле нацели гредата.

След почивката "адзурите" продължиха на високо темпо, а Киеза продължи да няма ден. Той за втори път удари гредата в 57-ата минута. 20-годишният Дзаниоло обаче продължи да е ефективен. След подаване на Жоржиньо халфът на Рома направи 5:0. Следващата серия започна в 72-ата минута, когато Романьоли се разписа. Последва гол на Жоржиньо от дузпа и попадение на влезлия като резерва Орсолини.

Армения стигна до почетен гол в 79-ата минута, когато Бабаян изненада Мерет с далечен удар. Малко по-рано италианският вратар направи дебют за националния отбор. След многото възможности най-накрая, девет минути преди края, сред голмайсторите се нареди и Киеза.