Еспаньол приземи Лудогорец (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец загуби третия си мач от Група “Н” на Лига Европа. “Орлите” бяха победени с 0:1 от Еспаньол в Разград. Гостите успяха да се възползват от единственото си положение пред вратата на Пламен Илиев и Виктор Кампусано донесе победата им с гол още в 13-ата минута. Тогава атакуващият халф се възползва от неразбирателство в защитата на българите и това се оказа решителният момент в срещата.

85 Лудогорец - Еспаньол

Играчите на Станислав Генчев имаха моменти на тотално териториално превъзходство, но като цяло така и не показаха, че имат идея как да стигнат поне до един гол във вратата на съперника. В края на мача испанците останаха и с човек по-малко, след като Хави Лопес получи втори жълт картон. Това обаче също не помогна на "орлите" и те не успяха да стигнат до чисто положение пред вратата на Еспаньол, а атаките им останаха ялови.

Лудогорец имаше някои проблеми преди мача. Защитникът Драгош Григоре бе наказан и не можеше да играе. От групата отпаднаха и контузените Клаудиу Кешерю, Ренан и Яцек Горалски. Станислав Генчев излезе с Пламен Илиев на вратата и пред него Сисиньо, Моци, Форстър и Недялков в защита. Баджи и Анисе бяха двойката опорни халфове, а Марселиньо действаше пред тях като плеймейкър. Лукоки и Вандерсон бяха на двете крила, а Чибота водеше атаката, но не успя да замести подобаващо чист централен нападател.

Пабло Мачин пък остави осем основни играчи в Барселона. Специалистът даде почивка на Виктор Гомес, Давид Лопес и Виктор Санчес, а в самолета заради здравословни проблеми не се качиха и Пабло Пиати, Фернандо Калеро, Хави Пуадо, Адрия Педроса и титулярният нападател Джонатан Кайери.

Първата опасност дойде пред вратата на испанците в осмата минута. Тогава Сисиньо центрира към Лукоки, който с глава стреля, но Диего Лопес бе на мястото си.

В 13-ата минута обаче гостите откриха резултата. При една изритана напред топка защитниците на "орлите" не се ориентираха добре и оставиха Виктор Кампусано да стигне до кълбото в наказателното поле и след това да го прокара покрай Илиев за 1:0 в полза на испанците.

В следващите минути на първата част играчите на Станислав Генчев бяха силно затруднени от пресата на гостите и в голяма полувремето от времето трудно успяваха да организират атаки. Едва в последните минути на частта българите успяха да изнесат по-сериозно играта в половината на Еспаньол, но не затрудниха особено Лопес. Баджи пробва изстрел, който бе блокиран, а малко след това удар от пряк свободен удар на Марселиньо от удобна позиция попадна право в ръцете на вратаря.

През втората част Лудогорец вдигна оборотите, но атаките на българите стигаха само до подстъпите на наказателното поле, където не се намираше продължение към нещо по-опасно. На няколко пъти се откри възможност за стрелба, но Чибота и Дан Битон не се справиха добре в опитите си. Влезлият като резерва Якуб Шверчок пък изобщо не се ориентира в играта, докато бе на терена и с нищо не помогна за подобряването на играта.
В 88-ата минута Лопес си изкара втори жълт картон и трябваше да остави тима си с човек по-малко за последните минути. Това обаче не помогна кой знае колко на Лудогорец и “орлите” не успяха да стигнат до опасност пред Диего Лопес с изключение на няколко центрирания, при които стражът или защитата пред него се справиха.

Така Лудогорец допусна грешна стъпка след отличните си първи два мача в групата, в които записаха две категорични победи над ЦСКА (Москва) и Ференцварош. Това също така е и първа загуба на тима със Станислав Генчев начело. Българите остават с актив от шест точки, но вече са на втора позиция. На върха вече е днешният съперник на “орлите”, които са вече със седем. В другия мач от групата Ференцварош измъкна победата в Москва срещу “армейците” и вече е с четири точки. Руснаците пък са без актив в първите три двубоя и на практика се прощава с надеждите си за продължаване към елиминациите.