Никаква милост! Фламенго е на финал за Копа Либертадорес с разгром над Гремио

Фламенго е вторият финалист в тазгодишното издание на Копа Либертадорес! Бразилският гранд не показа никаква милост в реванша с Гремио и спечели с разгромното 5:0 на “Маракана” в Рио де Жанейро. Първата среща между двата тима бе завършила при резултат 1:1, но днес червено-черните бяха безпощадни и разкъсаха съперника, за да си уредят среща с Ривър Плейт на финала. Бруно Енрике откри резултата в 42-ата минута, а Габигол добави нови два гола в 47-ата и 56-ата минута от дузпа. Пабло Мари бе автор на четвъртото попадение в мача в 71-ата минута, а петото бе на сметката на Родриго Кайо в 74-ата.

Първото полувреме бе доста равностойно и не предвещаваше подобно развитие на нещата. Фламенго бе по-активният отбор, макар Гремио повече да се нуждаеше от победата.

Първата възможност в мача бе в 12-ата минута, когато изстрел с глава на Габигол бе спасен от вратаря.

Гремио обаче отговори с прекрасен шанс в 19-ата минута. Евертон центрира отляво и след недобра намеса на Диего Алвеш кълбото стигна до Майкон, който обаче отблизо не успя да отбележи и шутира в ръцете на вратаря.

В следващите минути домакините отново натиснаха. В 27-ата Бруно Енрике стреля с плонж с глава, но покрай вратата. След това в 35-ата Жонатан Де Арасаета центрира коварно и Пауло Виктор трябваше да се намесва решително. В 40-ата минута Габигол шутира отблизо, но стражът отново спаси.

По-добрата игра на червено-черните обаче все пак им донесе гол. В 43-ата минута Бруно Енрике изведе Габигол, той стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но Енрике притича и довкара отблизо за 1:0.

Още в началото на втората част Фламенго вкара второ попадение. При едно центриране от фаул топката не бе добре изчистена и попадна в Габигол, който с мощен удар вкара за 2:0.

В 53-ата минута Бруно Енрике си изработи дузпа с леко пресилено падане в наказателното поле, а Габигол бе точен от бялата точка за 3:0, с което на практика уби интригата в мача.

До края играчите на Фламенго се забавляваха. В 52-ата минута те вкараха нов гол, който бе отменен заради засада. Резултатът обаче все пак набъбна в 67-ата минута, когато след центриране от корнер Пабло Мари се извиси и с глава порази мрежата.

Само четири минути по-късно падна и пети гол. При едно центриране от фаул Родриго Кайо с глава насочи топката към далечния ъгъл на вратата за 5:0.

Гремио можеше да направи загубата си по-почетна в 85-ата минута, когато опасен удар на Евертон бе спасен от вратаря. В добавеното време пък домакините пропуснаха да вкарат шести гол чрез Диего, чийто удар бе спасен.

В крайна сметка Фламенго се класира на финала на Копа Либертадорес за втори път в историята си и ще се изправи срещу Ривър Плейт на 23 ноември на Националния стадион на Чили.