Ливърпул се спаси от загуба на "Олд Трафорд" в разочароващо дерби (видео)

Ливърпул се спаси от загуба при гостуването на Манчестър Юнайтед, след като Адам Лалана успя да изравни пет минути преди края. Голямото дерби на Англия завърши 1:1. Маркъс Рашфорд откри резултата в 36-ата минута, а след почивката се опитваше да запази преднината си.

Очакваният с голям интерес сблъсък тотално разочарова, като двубоят бе изпълнен с грешки и безидейни отигравания. Мърсисайдци изиграха един от най-слабите си мачове, откакто Юрген Клоп е начало на клуба. Те създадоха едно голово положение преди последните минути, което Фирмино пропусна малко преди гола на Рашфорд. Ман Юнайтед не показа много повече, но стигна първи до гол и беше близо до победата.

Резултатът сложи край на серия от 17 поредни победи в първенство на Ливърпул. Мърсисайдци продължават да са лидери в класирането, като имат преднина от шест точки пред Манчестър Сити. Манчестър Юнайтед е на 13-а позиция с актив от 10 точки.

Двата отбора се хвърлиха в битка от самото начало, но пред двете врати нямаше положения. "Червените дяволи" играеха по-предпазливо, а гостите не намираха пролуки в отбраната на съперника. На два пъти играчите на Солскяер пробваха удари от дистанция, които не затрудниха Алисон. Единственият път, когато играч на мърсисайдци се освободи от защитата, бе в деветата минута, когато Фирмино излезе зад отбраната, но ъгълът бе малък, а ударът на бразилеца неточен.

Към края на полувремето се откриха някои пространства, които доведоха до положения. Дълга топка към Мане бе овладяна от нападателя, който напредна и намери отлично Фирмино. Бразилецът обаче стреля слабо и не затрудни Де Хеа. Малко по-късно Манчестър Юнайтед поведе. Дивок Ориги загуби топката в центъра, тя стигна до Джеймс отдясно. Неговото центриране бе перфектно и Рашфорд засече топката за 1:0. Ситуацията, при която Ориги загуби топката, бе разглеждана с ВАР поради съмнения за нарушение, но такова нямаше и попадението бе зачетено.

Малко преди почивката попадение на Ливърпул бе отменено след намесата на системата за видеоповторения. Садио Мане овладя топката и преодоля Линдельоф, като прати топката в мрежата. Повторенията обаче показаха, че сенегалецът игра с ръка при овладяването и голът не бе зачетен.

След почивката Ливърпул имаше огромно преимущество по отношение владеенето на топката, но не правеше нищо съществено с нея. Отборът на Солскяер се беше окупирал в собствената половина, като много успешно блокираше всички опити на съперника да застраши вратата му. Юрген Клоп опита да промени нещо, като пусна в игра Алекс Окслейд-Чембърлейн, който отправи един от редките удари към вратата на Де Хеа. “Червените дяволи” рядко играеха с топката, но при една контраатака почти преодоляха защитата на мърсисайдци. Рашфорд се измъкна отлично, но завършващият му удар бе неточен.

Минутите изтичаха, а гостите нямаха идея как да застрашат Де Хеа. В същото време Фред на два пъти отправи изстрели, които не бяха толкова далеч от целта. Пет минути преди края обаче защитата на Юнайтед проспа ниско центриране на Робъртсън и влезлият като резерва Адам Лалана се озова с топката пред опразнената врата, което доведе до изравнителен гол. В последните минути Ливърпул натисна, а удар на Окслейд-Чембърлейн мина много близо до гредата на Де Хеа.
МАН ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:1
1:0 - Рашфорд (36)
1:1 - Лалана (85)