ЦСКА-София на 11 точки от върха и на 7 от ЛЕ след загуба на "Лаута" (видео)

Локомотив (Пловдив) надигра с 1:0 ЦСКА-София в мач от 13-ия кръг на efbet Лига и остана на само четири точки от първото място в първенството. Единственото попадение отбеляза Йосиф Томашевич в 16-ата минута, но то не трябваше да бъде зачетено, тъй като играчът на смърфовете бе в положение на засада при паса към него.

И в този двубой с пропуски се отличи таранът на червените Али Соу, който на три пъти имаше шанс да реализира. Доста положения изпуснаха и състезателите на Бруно Акрапович, които доиграха срещата с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Томашевич в 82-ата минута. Въпреки това пловдивчани можеха да реализират и с човек по-малко, но Димитър Илиев нацели греда след изстрел с глава.

82 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София 1:0

Поражението остави ЦСКА-София на 11 точки от лидера Лудогорец и на 7 от Локо Пд и Левски в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Новият наставник на гостите Милош Крушчич заложи на любопитна четворка в атака. Там започнаха Кери, Уот, Отабор и Али Соу, които обаче не се справиха на ниво през първата част. На трибуните пък място бе заел бившият треньор на тима Люпко Петрович.

Като титуляр за домакините стартира легендата Георги Илиев, който днес изравни рекорда на Марин Бакалов за най-много мачове в елита - 454.

Срещата започна с опасна атака за смърфовете, при която Ожболт се озова очи в очи с Бусато още преди да са изтекли и две минути, но нападателят се засуети и изстрилът му бе блокиран. В 8-ата минута Локо получи право да изпълни фаул за нарушение на Занев срещу Ожболт пред границата на наказателното поле, но Георги Илиев шутира над напречната греда.

В 14-ата минута дойде и най-чистото положение в мача до този момент. Малембана допусна груба грешка, позволявайки на Соу да се озове сам срещу вратаря, таранът на червените опита да реализира с фалцов изстрел в далечния ъгъл, но прати топката покрай лявата греда.

Локомотив отговори по най-добрия начин само 120 секунди по-късно. Парвис Умарбаев напредна през центъра, успя да се пребори с четирима футболисти в червено на границата на наказателното поле и подаде към непокрития Томашевич, който с плътен шут вкара - 1:0 за Локомотив (Пловдив).

Попадението обаче не трябваше да бъде зачетено, тъй като голмайсторът бе в засада при паса към него.

След него Локомотив взе изцяло инициативата и тотално надгра своя съперник до края на първото полувреме, създавайки доста възможности за нов гол, които не бяха реализирани.

В 27-ата минута Димитър Илиев се разходи в наказателното поле на гостите и пусна успоредно на голлинията, като чудото спаси червените от втори гол, тъй като трима играчи на Локомотив пропуснаха да вкарат на метър пред голлинията.

В 33-ата минута Локо отново организира опасна атака след грешка на Мазику. Ожболт му отне топката, напредна фронтално срещу вратата на гостите и вместо да подаде към свой съотборник в голова позиция, реши да шутира от 20 метра, но Бусато изби. Секунди по-късно Ожболт намери Димитър Илиев в наказателното поле, а прлеймейкърът на смърфовете шутира над вратата от десетина метра.

В 41-ата минута Малинов изведе великолепно Соу под ъгъл сам срещу вратаря, но Луков затвори добре централния нападател на червените и той се принуди да стреля в неговото тяло.

В 44-ата минута Локо като по чудо не вкара втори гол. Георги Илиев шутира от 22 метра, Бусато изби в краката на Карагарен, националът на България направи добавка от 8-9 метра, но стражът на гостите успя да спаси.

През второто полувреме двата отбора си размениха ролите и ЦСКА-София бе по-добрият тим. В 48-ата минута червените направиха два невероятни пропуска. Първо Кери не успя да вкара от два метра след центриране отляво на Евандро и феноменална намеса на Луков. Последва добавка на Соу от метър, но стражът на смърфовете отрази по още по-невероятен начин.

В 71-ата минута появилият се секунди по-рано от пейката Витанов допусна грешка, след която направи фаул близо до ъгловия удар. Последва прострелно центриране, което затрудни отбраната на пловдивчани, но в крайна сметка топката бе изчистена напред. Малко по-късно, в 74-ата минута, Малинов шутира в близкия ъгъл на Луков, но стражът без проблем улови.

В 80-ата минута Локо поиска втори жълт картон за Антов, претендирайки, че халфът е играл умишлено с ръка в центъра на терана, но реферът Станислав Тодоров остана безмълвен.

Само две минути по-късно смърфовете останаха с 10 човека след заслужен втори жълт картон на голмайстора Томашевич, който извърши грубо нарушение около флагчето за ъглов удар.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините можеха да вкарат второ попадение в 88-ата минута. Тогава Димитър Илиев стреля с глава в гредата след центриране от корнер, а при добавката му футболист в червено изби малко пред голлинията.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 1:0