Смразяваща драма в Драгалевци - Септември превзе върха след съдийска грешка (видео+снимки)

Дербито на 12-ия кръг на Втора лига между отборите на Септември и Локомотив (София) предложи много драма на стадиона в квартал “Драгалевци” най-вече в последните си минути. Домакините стигнаха до успеха с 2:1, но в последната минута на мача чист гол на Светослав Диков от “железничарите” бе отменен заради засада.

46 Септември - Локомотив (София) 2:1

Като цяло домакините контролираха ситуацията на терена през по-голямата част от двубоя и водеха заслужено с 2:0 до 89-ата минута. Борис Галчев и Иван Тилев бяха точни за играчите на Милен Радуканов. В самия край на срещата обаче Локомотив бе напът да открадне точката. Педро намали в 89-ата минута със страхотен гол, а след това дойде и отмененото попадение на гостите. Така или иначе с трите точки днес Септември вече е лидер в класирането, изпреварвайки ЦСКА 1948.

В началото на срещата домакините пробваха няколко опасни удара, но вратарят Ивайло Василев бе на мястото си, за да избие. Постепенно Локомотив изравни играта и също пробва няколко атаки, с които да застраши Валентин Галев.

Резултатът бе открит в 34-ата минута. Тогава Борис Галчев получи право да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Опитният техничар се възползва от "дузпата", както той определя тези статични положения, когато той е зад топката, и не остави шансове на Ивайло Василев с прецизно изпълнение.

В 59-ата минута Локомотив бе близо до изравняване. Резервата Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но силният му шут се отби в горната греда на Галев.

В 79-ата минута Септември удвои преднината си. Бърза атака позволи на Георги Русев да намери технично с пета Иван Тилев, който с прецизен удар прониза за втори път вратата на "железничарите".

Срещата вървеше спокойно към успех на домакините, но в последните минути на мача дойде драмата. Педро намали в 89-ата минута след страхотен изстрел извън наказателното поле, който прониза горния десен ъгъл на Галев.

Буквално след подновяването на играта Локомотив стигна и до втори гол. Диков получи центриране отляво и вкара с глава, но страничният рефер вдигна флага за засада. Повторенията обаче показаха, че нападателят бе в чиста позиция. В последните секунди нервите на и извън терена взеха връх, но така или иначе до промяна в резултата не се стигна.

Така Септември вече е лидер в класирането с актив от 28 точки - една повече от ЦСКА 1948. Двата тима са с по 11 мача в актива си. Локомотив пък пропусна възможността да се доближи до лидерите и към момента остава с 21 точки на четвърта позиция.

СЕПТЕМВРИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
1:0 Галчев (34)
2:0 Тилев (79)
2:1 Педро (89)