Нов кошмар за Барса - жестоко проклятие тегне далеч от "Камп Ноу" (видео+галерия)

Испанският шампион Барселона продължава да страда при гостуванията си, като в съботната вечер претърпя поражение с 0:2 при визитата си на Гранада в среща от петия кръг на Ла Лига. Рамон Азеез (2) и Алваро Вадийо (66 - дузпа) реализираха за новаците, които изиграха изключителен мач и изненадващо изскочиха на върха в класирането.

Каталунците играха много слабо най-вече преди почивката, когато нямаха точен удар към вратата на противника. Барса натрупа множество грешни подавания и по терена се движеха повече сенки на футболисти, отколкото играчи на шампионите.
Така Барселона продължава да няма победа като гост от началото на сезона, а общата серия без успех при визита набъбна на осем срещи. Каталунците са отборът с най-много допуснати попадения в Ла Лига (заедно с Бетис) - цели девет за пет кръга.

Капитанът на “лос кулес” Лионел Меси отново остана на пейката, появявайки се началото на втората част. Ернесто Валверде заложи в атака на Карлес Перес, Луис Суарес и Антоан Гризман. Иван Ракитич започна първи мач като титуляр този сезон. Бившият играч на Реал Мадрид Роберто Солдадо водеше нападението на домакините в система 4-2-3-1.
Срещата на “Лос Кармес” стартира с голяма радост за местната публика. След малко повече от минута игра топката беше в мрежата на испанския шампион. Новата придобивка на Барса Жуниор Фирпо сбърка детински и позволи остро навлизане в наказателното поле. Бившият играч на Бетис подцени топката, тя му беше отнета, Антонио Пуертас нахлу, центрира, топката се отби от крака на Жерард Пике и това преодоля Марк-Андре тер Стеген. Връхлитащият Азеез изпревари Нелсон Семедо и чукна топката от голлинията - 1:0.
Гостите от "Камп Ноу" не намериха отговор в следващите минути. Най-запомнящото се дойде в 12-ата минута, когато "блаугранас" изградиха хубава атака с няколко докосвания, но след центрирането отдясно топката не стигна до играч на Барселона. В 14-ата андалуският тим сътвори скоростно нападение, завършено с опасен удар на Пуертас. "Десетката" на южняците стреля по земя и затрудни Тер Стеген.
В 21-вата усърдието на Френки де Йонг спечели нарушение за каталунците пред наказателното поле на опонентите. Луис Суарес опита да стреля ниско покрай стената и топката не стигна до вратата. Домакините пресираха, а играчите на Валверде много често грешаха при подаванията, най-вече около средата на терена.
В 26-ата “червено-белите” създадоха нова опасност на скорост. Този път Карлос Нева беше сам отляво, ала не намери добро продължение в малкото наказателно поле. В 32-рата Луис Суарес получи подарък от играч на Гранада, но не му стигна скорост и беше затворен.
Каталунският тим изигра изключително слабо първо полувреме, показвайки липса на идеи в атака и озадачаваща неточност при подаванията. Едва в четвъртата добавена минута на полувремето Барселона имаше добра възможност за попадение. Луис Суарес не нанесе добър удар от точката за дузпата и защитник изби пред голлинията.
Още на почивката Валверде направи големи размествания в търсене на промяна. В игра се появиха Лео Меси и Ансу Фати. Сержи Роберто се премести като десен защитник, а Семедо премина отляво. В 47-ата Фати центрира в наказателното поле, където Антоан Гризман беше приклещен от двама. Минута по-късно Роберто Солдадо изрита Пике в гърдите и се отърва само с жълт картон.
В 52-рата Тер Стеген беше на ръба да подари гол на съперника. Германският страж изпусна топката при безобидно за него центриране и я застигна до самата голлиния. "Лос кулес" натиснаха, но така и не стигаха до удари към вратата. В 64-ата се създаде суматоха в наказателното поле на Барса. Повторенията показаха как резервата Артуро Видал препречва пътя на топката с ръка. Съдията правилно посочи бялата точка. Алваро Вадийо изпълни прецизно и вкара втори гол за Гранада.
Барса реагира с хубаво заучено изпълнение в 68-ата минута - Меси подаде към Фати, който напредна отляво и направи нещо средно между удар и подаване в малкото наказателно поле - вратаря улови. Минута по-късно Фати получи на скорост отляво, но избра грешното решение, търсейки финтове. В 79-ата Суарес беше блокиран в гръб в наказателното поле и падна на земята в търсене на дузпа.
В 82-рата Фати се отскубна, намери Меси в наказателното поле, който върна за Видал. Чилиецът шутира силно и топката се отби в тялото на бранител. Гостите претендираха за игра с ръка, но повторенията показаха, че защитникът умишлено е прибрал ръката си. Минута по-късно Суарес прескочи топката и Меси шутира по земя - в ръцете на вратаря. В края на срещата играчите на Валверде вече не си вярваха и опитите им станаха още по-плахи.