ЦСКА-София се разправи с Царско село за най-изразителната си победа в първенството (видео)

ЦСКА-София надигра с 3:0 Царско село в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, който се проведе на стадион "Българска армия". И трите попадения паднаха след почивката, а техни автори бяха Али Соу (48), Тиаго (75) и Жеферсон (80).

Наставникът на червените Люпко Петрович заложи на 11-те, с които победиха Ботев (Пловдив) преди седмица. На вратата отново застана Густаво Бусато за сметка на Черниаускас. Ляв бек пък стартира Мазику за сметка на Жеферсон.

12 ЦСКА-София - Царско село 3:0

Срещата изненадващо започна без очаквания домакински натиск и през първия четвърт час тя бе равностойна, без по-сриозни положения пред двете врати. В 17-ата минута червените успяха да предизвикат разбъркване след центриране от фаул в наказателното поле на гостите, опитаха два шута чрез Соу, но те бяха блокирани от бранителите в бяло.

В 38-ата минута дойде и първия точен удар в този мач. Кери центрира от фаул към Соу, който стреля с глава, но право в ръцете на Чворович. Само 120 секунди по-късно таранът на червените шутира далеч по-опасно, въпреки че бе извън границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В 44-ата минута Евандро комбинира със Соу и стреля от 18 метра, но Чворович улови.

През второто полувреме футболистите на Люпко Петрович заиграха далеч по-добре, което бързо даде резултат.

Три минути след началото на втората част Бикел пусна дълъг пас към Евандро. Бразилецът настигна топката отдясно на аутлинията и я центрира към Соу. Таранът стреля с глава, Чворович не се намеси добре и топката мина между ръцете му за 1:0.

В 53-ата минута Антуи преодоля Турицов и центрира в наказателното поле. Албентоса опита да изчисти с глава, но в крайна сметка игра с ръка. Госитте поискаха дузпа, но реферът Станимир Тренчев прецени да не посочва бялата точка и играта продължи.

Четири минути по-късно Кери отправи топовен шут над напречната греда. В ответната атака късметът покри ЦСКА-София след груба грешка на Бусато. Занев върна към вратаря, който сбърка и подаде на Антуи. Нападателят на Царско село стреля без забавяне от 14-15 метра, топката се отклони леко в крака на бразилския страж и излезе в корнер.

Домакините отговориха с още по-сериозен пропуск след час игра. Отабор изведе Соу фронтално сам срещу вратаря, но таранът на червените уцели дясната греда. Само 120 секунди по-късно Греъм Кери шутира високо над вратата от границата на наказателното поле.

В 72-ата минута съдията подмина и дузпа в полза на ЦСКА-София. Кери стреля от фаул, Минев, който бе на стената, изби с ръка, но Тренчев не посочи бялата точка.

Само три минути по-късно нищо не бе в състояние да спаси гостите. Кери подаде на резервата Тиаго, който с топовен шут от трудна позиция разстреля Чворович за 2:0.

Далеч по-добрата игра на червените през второто полувреме доведе и до трети гол. Кери проби отдясно в 80-ата минута и центрира към появилия се минута по-рано Жеферсон, който с премерен изстрел оформи карйното 3:0.

Така ЦСКА-София постигна най-убедителната си победа си победа от старта на първенството, а Царско село допусна трето поредно шампионатно поражение, което отново дойде след допуснати три гола. Преди това новакът в efbet Лига падна с по 2:3 от Витоша (Бистрица) и Локомотив (Пловдив).

ЦСКА-СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 3:0