ПСЖ и Ди Мария поставиха на колене Реал Мадрид при завръщането на Зидан в ШЛ (видео+галерия)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с убедителното 3:0 като домакин на Реал Мадрид в сблъсъка от група А на Шампионската лига. В герой за френския тим се превърна Анхел Ди Мария с два гола (14’, 33’) в стотния си мач в турнира. Също така, той се превърна в едва втория футболист с две попадения в един двубой от ШЛ срещу “Кралския клуб” и Барселона след Марио Жардел. Третият гол пък беше дело на Тома Мюние в добавеното време на срещата. За наставника на гостите Зинедин Зидан това беше първи мач в състезанието от финала в Киев миналия юни, когато мадридчани надвиха настоящия шампион Ливърпул с 3:1.

И в двата състава липсваха по няколко ключови играчи. Томас Тухел не можеше да разчита на звездното си атакуващо трио. Килиан Мбапе и Единсон Кавани са контузени, а Неймар беше наказан. Новото попълнение Мауро Икарди обаче за първи път беше титуляр за тима, като Ди Мария и Пабло Сарабия го подпомагаха по крилата. На вратата пък беше Кейлор Навас, който е преотстъпен именно от Реал Мадрид.

Зинедин Зидан също имаше проблеми с редица отсъстващи. Капитанът Серхио Рамос беше наказан, а Марсело - контузен. Така техните места заеха новите попълнения Едер Милитао и Ферлан Менди. Актуалният носител на Златната топка Лука Модрич пък лекува мускулна травма, което даде шанс на Хамес Родригес да стартира от първата минута. Атаката водеше Карим Бензема, който днес беше с капитанската лента, а Еден Азар и Гарет Бейл нападаха по двата фланга.

В първите десетина минути преобладаваше играта в центъра без възможности за гол, но в 14-ата бившият играч на гостите - Ди Мария, се възползва от подаване на Хуан Бернат, за да открие резултата в полза на френския първенец. Интересното е, че това е мач номер 100 за аржентинеца в турнира.
В следващите минути Азар, Бензема и Хамес отправиха изстрели, но те се оказаха неточни. Така се стигна до 33-ата минута, когато с много прецизен далечен удар Ди Мария не остави шансове на Тибо Куртоа за второто си попадение в мача. Едва секунди по-късно Бейл отбеляза фантастичен гол, но след консултация с ВАР съдията го отмени заради игра с ръка на уелсеца. В добавеното време на първата част мощен негов шут мина встрани от вратата.
Също както през първата част, в началните минути на второто полувреме липсваха опасности пред двете врати. Едва в 60-ата се стигна до такава, когато Ди Мария се опита да оформи своя хеттрик, но прехвърлящият му удар се озова над вратата. Две минути по-късно шут на Сарабия мина в близост до вратата, а натискът на домакините продължи.
31 Пари Сен Жермен - Реал Мадрид
Той обаче постепенно отмина и така Реал Мадрид стигна до гол в 76-ата минута, дело на Бензема. Попадението обаче беше отменено заради резервата Лука Йович, който се намираше в положение на засада. В 82-ата играчи на двата отбора се спречкаха, като всичко завърши с жълти картони за  появилия се на терена Винисиус Жуниор и Ди Мария. Край на разгрома сложи Мюние в добавеното време, когато се разписа след комбинация с другия бек на парижани - Бернат. За него това бе втора асистенция в мача, завършил без точен удар на сметката на Реал Мадрид.

ПСЖ - РЕАЛ МАДРИД 3:0

1:0 Ди Мария (14')
2:0 Ди Мария (33')
3:0 Мюние (90+2')

ПСЖ: Навас, Мюние, Силва, Кимпембе, Бернат, Маркиньос, Гей, Верати, Сарабия, Ди Мария, Икарди