България поведе, но не издържа срещу Италия (галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора поредна загуба на Евроволей 2019. Възпитаниците на Силвано Пранди поведоха с 1:0 гейма, но отстъпиха на олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) в “Sud de France Arena” в Монпелие (Франция).
Волейболистите на България започнаха с летящ старт мача с Италия и поведоха с 3:0 след блокада на Виктор Йосифов. Тодор Скримов атакува мощно от зона 4 по блокадата за 5:1. Олег Антонов атакува в аут за 7:2.  Мощна атака на Цветан Соколов и 9:3. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Италия.
България поведе с 11:6, след като Олег Антонов би начален удар в аут. Атака на Виктор Йосифов и 13:8. Поредна мощна атака на Цветан Соколов доведе до 15:10. Атака по правата от зона 2 за Цветан Соколов и 16:12. Италия намали до 16:17 и Силвано Пранди взе прекъсване. Националите пак дръпнаха с 3 точки след грешка в атака на Османи Хуанторена.
Джанлоренцо Бленджини взе таймаут за “адзурите”. Две поредни атаки на Цветан Соколов и 23:19. България стигна до геймбол при 24:19. Италианците забиха 3 поредни точки. Иван Зайцев намали до 22:24. Силвано Пранди отново взе прекъсване за България. Веднага след това капитанът Виктор Йосифов атакува през центъра и България спечели първата част с 25:22.
Втората част започна равностойно. Равенството се запази до 4:4. Цветан Соколов изравни при 8:8. Единична блокада на Виктор Йосифов и България поведе с 11:9. Италия излезе напред при 14:13, но Светослав Гоцев изравни при 14:14. Ас на Иван Зайцев и Италия поведе с 16:14. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Българските волейболисти изравниха при 16:16. Пайп на Османи Хуанторена и блокаут на Иван Зайцев дадоха аванс от 3 точки на “адзурите” при 19:16. Страхотна единична блокада на Виктор Йосифов и 21:22. Италия стигна до геймбол при 24:21, след като Османи Хуанторена спаси трудна топка в защита, а Иван Зайцев надигра българската блокада. Силвано Пранди взе прекъсване. Мартин Атанасов намали до 22:24. Иван Зайцев атакува в аут и 23:24. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за “адзурите”. Иван Зайцев успя да прокара топката покрай българската блокада и Италия спечели втората част с 25:23.
България поведе с 3:1 в началото на третата част. Последваха 4 поредни точки за Италия и 3:5. Цветан Соколов намали до 4:5. Османи Хуанторена атакува в аут - 8:9. Светослав Гоцев хвана на блок Османи Хуанторена и равенство 9:9. Иван Зайцев атакува по правата от зона 2 и Италия поведе с 12:10. Цветан Соколов изравни при 14:14 след ас. Нов мощен сервис на Цветан Соколов и двойна българска блокада и националите поведоха с 15:14. Италия отново поведе с 16:15. Виктор Йосифов изравни при 16:16. Две поредни успешни блокоди на Матео Пиано и Италия поведе с 19:17. Атаки на Османи Хуанторена и Иван Зайцев и “Скуадра адзура” дръпна с 4 точки 21:17. Силвано Пранди взе прекъсване. Симоне Джанели атакува още втората топка и направи 22:17. Георги Петров влезе в игра. Троен блок хвана атаката на Цветан Соколов - 17:23. Георги Петров записа първа точка за 19:23.  Италия стигна до геймбол при 24:19. Светослав Гоцев атакува мощна през центъра за 21:24. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване. Георги Петров би сервис в аут и Италия спечели третата част с 25:21.

Георги Петров остана на игрището и в началото на 4-ия гейм. Италия поведе много бързо с 6:2. Италианска блокада спря атака на Цветан Соколов -  3:7. Мощна атака на Иван Зайцев по правата от зона 2 и 4:8. Светослав Гоцев намали до 6:9 с атака през центъра. При 6:11 Силвано Пранди взе прекъсване за Италия. Страхотна комбинация Симона Джанели - Иван Зайцев и 6:12. При 6:13 Силвано Пранди смени Георги Сеганов и Цветан Соколов с Венелин Кадънков и Добромир Димитров. При 6:14 Силвано Пранди взе прекъсване. Ядосаният Силвано Пранди извади от игра и Светослав Гоцев при 8:16. Венелин Кадънков намали до 9:16. Давиде Канделаро приближи “адзурите” до успех при 21:13. Италия спечели 4-ата част с 25:17 и мача с 3:1 гейма.
БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 22, Мартин Атанасов 5, Тодор Скримов 11, Светослав Гоцев 10, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Петров 1, Венелин Кадънков 3, Добромир Димитров)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ