Берое излъга Витоша и сложи край на негативната серия (видео)

Отборът на Берое записа минимален домакински успех над Витоша (Бистрица) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Футболистите на наставника Александър Томаш победиха "тигрите" с 1:0, като единственото попадение реализира Зоран Йосипович (84). Домакините можеха да решат мача много по-рано, но пропуски на Мартин Камбуров и Педро Еуженио не позволиха на Берое да достигне до по-изразителен успех. Камбуров дори нацели гредата в 49-ата минута. Гостите от Бистрица пък имаха добро положение в началните минути, което Атанас Кабов не успя да реализира.

Преди днешния мач Берое записа две поредни загуби и то в мачове срещу Царско село и Етър, от които се надяваше да вземе 6 точки. Днес заралии сложиха край на тази негативна серия и се изкачиха на 5-ото място в класирането. “Тигрите” са на дъното в подреждането, въпреки че в миналия кръг прекъснаха серията си от 7 последователни загуби с успех с 3:2 срещу Царско село.

Любопитен факт преди днешния мач бе, че Витоша не загуби нито едно от двете си гостувания в Стара Загора - 0:0 през 2018 година и 1:0 през миналата кампания.

Берое и Витоша са единствените отбори, които нямат равенство от старта на сезона.

Още във втората минута на мача Мартин Камбуров можеше да даде преднина на Берое. Нападателят се позиционира по прекрасен начин между двамата централни защитници на Витоша, след което засече центриране на Вандерсон от десния фланг. Ударът с глава на Камбуров обаче не намери очертанията на вратата.

В 6-ата минута и Витоша създаде много добра ситуация за гол. Емил Гъргоров пусна успоредно подаване към непокрития Атанас Кабов, който стреля право в обсега на Душан Перниш. В 8-ата минута пред Камбуров се откри втора добра възможност, но ударът на нападателя премина покрай гредата. В 12-ата минута Вандерсон можеше да накаже грешка в защитата на Витоша. Халфът получи топка в наказателното поле, след което потърси далечния ъгъл, но прати топката в аут. В 25-ата минута Християн Василев се намеси след опасен удар на Мартин Камбуров от фаул. Християн Василев се намеси феноменално при удар на Мартин Камбуров с глава.

Нападателят засече центриране на Педро Еуженио, а вратарят на Витоша успя да парира удара с една ръка. До края на полувремето чисти голови положенията пред двете врати липсваха и отборите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 49-ата минута гредата раздели Мартин Камбуров с гола. Нападателят изпълни блестящо пряк свободен удар, който срещна напречната греда. В 54-ата минута Християн Василев с една ръка успя да избие опасен удар на Педро Еуженио от фаул. В 60-ата минута Ибрахима Конте опита удар под ъгъл, който прелетя над вратата. Десет минути по-късно Берое пропусна още една възможност след удар на Еуженио. Нов пропуск на Еуженио в 81-ата минута запази нулевото равенство между двата тима.

В 84-ата минута Берое поведе в резултата с гол на Зоран Йосипович. Влезлият на мястото на Мартин Камбуров нападател се възползва от грешка на Георги Амзин, който не успя да изчисти центриране, а поднесе топката на Йосипович на няколко метра от голлинията.

До края на мача гостите от Бистрица не успяха да заличат пасива си и Берое се поздрави с ценен домакински успех.