Челси отново не успя да зарадва феновете на "Стамфорд Бридж" с победа

Челси завърши наравно 2:2 с Шефилд Юнайтед в среща от четвъртия кръг на Висшата лига. По този начин лондончани отново не успяха да постигнат домакинска победа под ръководството на Франк Лампард и са с едва 5 точки от четири срещи, колкото събраха и техните гости.

Головете отбелязаха Тами Ейбрахам през първото полувреме (19-ата и 43-ата), но играчите на Юнайтед достигнаха до точката през втората част чрез попадения на Калъм Робинсън в 46-ата и автогол на Курт Зума в 90-ата.

Още в 5-а минута Емерсон намери отлично Тами Ейбрахам около дъгата на наказателното поле, но двамата централни зашитници успяха бързо да му отнемат. 19-ата минута обаче бе безкомпромисен и отбеляза за 1:0 след колективна грешка в отбраната на гостите. Центриране от дясно на капитана Сезар Аспиликуата достигна до нападателя, но първият му удар попадна във вратаря, който пък не успя да хване топката, а само я отклони отново в краката на Ейбрахам, който не сгреши от втория опит. Само минута след това нов удар на английския талант попадна в очертанията на вратата, но бе отразен.

43-ата минута отното Тами се възползва от нова груба грешка в отбраната на Шефилд Юнайтед. Двама от защитниците се сблъскаха при опит да отиграят една дълга топка пратена от Жоржиньо пред наказателното поле, а в резултат на това нападателя се озова сам срещу Дийн Хендерсън и не сгрешки.

С първата си атака след началото на второто полувреме новака във Висшата лига успя да намали за 2:1. Центриране отлявата страна на Енда Стивънс попадна в Калъм Робинсън в наказателното поле, а той отблизо успя да намери далечния ъгъл на Арисабалага. Минута след гола Юнайтед можеше да отбележи и изравнително попадение след разбъркване в наказателното поле, но топката бе изчистена.

69-ата минута централният защитник Фикайо Томори изпревари голмайстора Калъм Робинсън в последния момент на няколко метра пред голлинията на Арисабалага и предотврати изравняването. Изненадващо в последните минути Челси изпусна инициативата и позволи на своите гости на направят няколко опасни атаки.

В 89-ата минута центриране отляво на голамайстора Робинсън бе пресечено от Курт Зума, който обаче я прати в мрежата зад Кепа Арисабалага. В добавените четири минути играчите на Франк Лампард опитаха да осъществят стихиен натиск над своя противник, но той не доведе до нищо запомнящо се. Така двата отбора си поделиха точките, а Франк Лампард записа второ поредно равенство в домакинските си срещи.
В следващият кръг Челси има сериозно изпитание и ще гостува на Уотфорд, докато Шефилд Юнайтед домакинства на Саутхамптън, който пък по-рано днес измъкна точка като домакин на Манчестър Юнайтед.