ЦСКА-София си счупи главата в русенски бетон преди мача с Левски (видео)

ЦСКА-София допусна изненадващ провал седмица преди мача с Левски, след като завърши само 1:1 при гостуването си на Дунав в мач от седмия кръг на efbet Лига. Стефан Христов откри резултата в 41-ата минута след груба грешка в червената отбрана, а това бе и единственият шут към вратата на гостите. Евандро изравни в 68-ата минута.

Наставникът на червените Люпко Петрович заложи на любопитна атака. В предни позиции от първата минута започнаха двамата централни нападатели - Али Соу и Тони Уот. Шотландецът обаче оперираше на дясното крило.

85 Дунав (Русе) - ЦСКА-София 1:1

От своя страна Дунав заложи на подчертано дефанзивна тактика, тъй като 10 от футболистите на русенци играеха почти цял двубой до 35-ия метър пред своята врата, търсейки с дълги подавания изнесения напред Ахмед Ахмедов.

Още преди да е изминала минута Евандро отправи шут от 23-24 метра, който Макенджиев улови. В 5-ата минута последва нов удар, този път на Тиаго, който излезе в аут, но бе далеч по-опасен от изстрела на бразилеца.

Последваха нови два удара, а техен автор стана Али Соу. Първият профуча покрай дясната греда, а вторият попадна в ръцете на вратаря. В 19-ата минута ЦСКА-София изпусна нова добра възможност да открие. Соу овладя в наказателното поле, преодоля с финтове Росен Колев и се озова очи в очи с Макенджиев, но шутът му от 11-12 метра отново бе париран от стража на домакините.

Последваха още няколко шута на червени футболисти от средна и далечна дистанция, за да се стигне до 41-ата минута, в която домакините поведоха след груби грешки на Тиаго и Албентоса.

Португалецът позволи на Стефан Христов да му отнеме елементарно топката пред границата на наказателното поле. След това и испанският бранител на червените не се намеси добре, позволявайки на нападателя на Дунав да го преодолее и да излезе очи в очи срещу Черниаускас, а след това и хладнокръвно да вкара за 1:0 под плонжа на вратаря.

След почивката нещата на терена не се промениха. ЦСКА-София се пренесе изцяло в половината на драконите, които хвърлиха всичките си сили да спират набезите на противника.

В 51-ата минута Петър Занев за малко не изравни директно от корнер, но в последния момент Макенджиев успя леко да отклони топката, която излезе на сантиметри покрай дясната греда в нов ъглов удар. В 64-ата минута коварно центриране на Занев от фаул за малко не навести мрежата на Дунав.

Натискът на ЦСКА-София все пак даде резултат в 68-ата минута, когато бетонът на русенци бе пробит. Малинов получи отдясно, след което намери непокрития Евандро в наказателното поле. Бразилецът стреля ефектно с едно докосване за 1:1.

В 72-ата минута само късметът спаси драконите от второ попадение в тяхната врата. Евандро се откъсна отдясно и подаде на Али Соу, но таранът стреля в тялото на Макенджиев. Последваха две добавки на Малинов от десетина метра. Първата срещна тялото на играч на Дунав, а втората профуча покрай лявата греда.

Малко преди изравнителното попадение Люпко Петрович извади Турицов за сметка на Отабор, а след него смени и другия бек - Жеферсон, който отстъпи мястото си на Греъм Кери.

В заключителните минути в игра се появи и най-новото червено попадение Брадли Мазику.

Това не се оказа кой знае колко положителен ход, тъй като с наближаване края на мача Дунав все по-добре парираше опитите за атака на ЦСКА-София. Треньорът на Дунав Людмил Киров вкара на терена високите Диян Димов и Мартин Ковачев, които бяха с основна заслуга русенци да се справят с многобройните центрирания на противниковия отбор и в крайна сметка драконите извоюваха точка срещу един от претендентите за челните места в efbet Лига.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1