Гълъбинов с отличен старт на сезона в Италия (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов стартира отлично новия сезон в Серия "Б". Таранът на Специя беше в основна за победата с 3:0 като гост на Читадела от първия кръг на първенството. Той игра пълни 90 минути, като се отличи с майсторска асистенция и гол за тима си. 30-годишният голмайстор имаше здравословни проблеми през лятото и пропусна част от подготовката, но въпреки това започна от първата минута сезона.
Още през първата част нападателят асистира няколко пъти на своите съотборници, които не успяха да се разпишат. При майсторското му подаване в 48-ата минута обаче Ричи даде аванс на "бианконерите". Българинът го изведе зад защитата в наказателното поле, а десетката технично прехвърли вратаря. Само три минути по-късно Гълъбинов удвои с удар от 12 метра с левия крак. Попадението е негово седмо за Специя в Серия "Б", след като се разписа шест пъти в 20 мача през миналата кампания. С малко доза късмет Мора вкара трети гол в 62-ата минута и оформи крайния резултат.

Специя излезе временно на първо място в класирането, а другата седмица приема Кротоне в първото си домакинство.