Куриозен автогол развали поредното шоу на Ибра (видео)

Изключително куриозен автогол в края на мача между Лос Анджелис Галакси и Сиатъл Саундърс развали поредното шоу на Златан Ибрахимович в Мейджър Лийг Сокър. Таранът отбеляза поредните си два гола, като бе на път да се превърне отново в герой за своя отбор, който от шестата минута на мача игра с човек по-малко.

Пред близо 27 000 зрители на стадион "СтъбХъб Център" домакините от Галакси тръгнаха в атака от първата минута в срещата от 26-ия кръг на шампионата. Съставът от Калифорния създаде три възможности, а Павон пропусна да се разпише за първи път в САЩ, но в 6-ата минута Стерийс остави отбора на Гийермо Скелото с човек по-малко. Бранителят извърши нарушение като последен човек в отбраната и беше пратен под душовете.

Това отвори пространства в отбраната на Лос Анджелис, който пък получи първо дузпа, но след това с ВАР, беше правилно отменена. В 42-ата минута нападателят на гостите Руидиас с диагонален изстрел вкара своя девети гол за сезона. Буквално в последните секунди на първата част обаче шведският капитан на Галакси изравни с глава. 37-годишният футболист се пребори за високата топка, въпреки че беше дърпан от противник и вкара своя 19-и гол в тази кампания.

Втората част съставът на домакините тръгна да търси пълен обрат, който дойде в 65-ата минута, а автор на гола отново се казваше Златан Ибрахимович. Бившият играч на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед първо си спечели дузпа, след като беше фаулиран, а после хладнокръвно я реализира.

Така Ибра има вече 20 попадения през този сезон от 21 мача, като е само на две попадения от миналогодишното си постижение, когато се разписа 22 пъти в 27 мача с екипа на Галакси. Лидер при стрелците в първенството е мексиканският нападател Карлос Вела, който има 24 попадения с екипа на градския съперник Лос Анджелис.

Минута по-късно шведът направи сериозен пропуск след пробив на Кристиан Павон, като от няколко метра стори по-трудното и не успя да уцели вратата за 3:1, разминавайки се с хеттрик.

Сиатъл започна да търси равенството, вратарят Бингам обаче направи страхотно спасяване и запази преднината на домакините. Тя остана обаче до 82-ата минута, когато американският вратар допусна сериозна грешка, което коства победата на тима му. Той излезе да пресича дълга топка извън наказателното поле, като плонжира с глава, но уцели с коженото кълбо в главата своя съотборник Скиелвик, а след последвалия рикошет топката спря в празната врата, която беше на 20 метра.

Бингам обаче после спаси тима си от загуба в 93-ата минута с отлично спасяване.

Галакси остана на трето място в Западната конференция с 41 точки, изоставайки на 17 от градския съперник и лидер Лос Анджелис, който дори има и мач по-малко. Сиатъл остана на шесто място в Западната конференция с актив от 40 точки.