Григор Димитров загуби от световния №405 на старта в Атланта

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби сензационно с 5:7, 4:6 от квалификанта Кевин Кинг още в първия кръг на турнира BB&T Atlanta Open и приключи набързо участието си в надпреварата.

Същото се случи и през 2011 година при първото участие на Димитров в Атланта, когато загуби на старта от Раджийв Рам.

По-тревожното от тази поредна загуба в първи кръг на Григор Димитров обаче е състоянието на дясното му рамо, което му създава проблеми от началото на сезона. Българинът на няколко пъти се хващаше за него, а в паузата между сетовете дори получи помощ от физиотерапет на корта.
Димитров и Кинг не бяха играли досега помежду си. Успехът на местния тенисист, който е 405-и в света, над бившия №3 е може би най-голямата победа в кариерата му.

View this post on Instagram

#RG19

A post shared by Grigor Dimitrov (@grigordimitrov) on May 29, 2019 at 2:50pm PDT

Двубоят започна оптимистично за Григор, който проби съперника още в първия гейм. Съперникът му обаче бързо го върна. Последва втори пробив за Григор, който беше затвърден и българинът поведе с 3:1. Така се стигна до 5:3 за Димитров, който сервира за спечелване на сета. Двойна грешка доведе до три поредни точки за пробив на Кинг. Григор не намери корта от удобна позиция, а нова двойна грешка, последвана от неуспешно излизане на мрежата доведе до равенство 5:5. Американецът за първи път поведе в мача, след което Кинг стигна до два сетбола и успя да реализира точката си за пробив, за да поведе.
Вторият сет също започна с пробив за бъларина, който стигна до три точки за пробив и реализира третата възможност. Нови грешки обаче едва не доведоха до връщане на пробива, но Григор спаси подаването си, след което постигна втори пробив, като завърши с удар между краката за радост на публиката. В четвъртия гейм българинът отстъпваше с 15:40, измъкна се и получи шанс да поведе с 4:0, но нова двойна грешка, последвана от подхлъзване върна Кинг в мача. Грешките на Димитров продължиха да се трупат. Стигна се до пълен обрат 3:4, последван от нова размяна на пробиви. Американецът пропусна възможността да затвори мача на свой сервис, а след това Димитров пропиля аванс от 40:15. Той имаше вид на човек, който не иска да е на корта. Показателна за това бе ситуация, при която форхендът му закачи линията, а той вече отиваше да поздрави съдията като след край на мача. В крайна сметка и това се случи няколко минути по-късно и така Кинг затвори сета и мача. В следващия кръг той ще се изправи срещу сънародника си Тейлър Фриц, докато Григор ще насочи мислите си или към Лос Кабос, или към решаване на проблемите с рамото.