Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ман Юнайтед с минимална победа над Интер

Манчестър Юнайтед победи Интер с 1:0 в приятелска среща от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп", играна в Сингапур. Единственото попадение реализира Мейсън Грийнууд в 76-ата минута. "Червените дяволи" доминираха през цялата среща, като предимството им бе по-осезаемо през второто полувреме, когато те пропуснаха няколко възможности да се разпишат.

Отборът на Оле Гунар Солскяер започна на високо темпо и притесни съперника в първите минути. “Червените дяволи” имаха голямо предимство по отношение владеенето на топката, но редките контраатаки на италианците всъщност носеха по-голяма опасност. Тимът на Конте се справи с първоначалния натиск и бе добре организиран в защита, като не оставяше много пространства.

Единствената реална опасност до средата на първото полувреме бе далечен удар на Люк Шоу в 15-ата минута. Бранителят стреля отлично по диагонала, но топката мина покрай лявата греда на Ханданович. В следващата добра ситуация за Юнайтед отново бе замесен Шоу. Той проби отляво и пусна към нахлуващия Рашфорд, който се размина с топката.
Тимът на Солскяер имаше сериозен превес за определен период и организира няколко добри атаки, но нямаше завършващ удар. Интер обаче можеше да откри. На два пъти след ъглови удари защитата на англичаните не се справи добре, а при първата Де Хеа остана под топката, но удар на Шкриняр с глава бе неточен.

Новото попълнение на “червените дяволи” Даниел Джеймс на два пъти се озова с топката в наказателното поле, но не намери правилните решения. Пет минути преди почивката Марсиял излезе на стрелкова позиция след двойно с Лингард. Ханданович излезе отлично и успя да блокира удара му. Вратарят на “нерадзурите” трябваше да се намесва и секунди преди края на полувреме, когато излезе отлично, за да избие топката.

След почивката Манчестър Юнайтед бе още по-активен и доминираше. Удар на Лингард бе избит от голлинията, а след ъглов удар Матич удари греда. В 57-ата минута Линдельоф получи удар и бе сменен от Фил Джоунс. След около час игра Солскяер смени всички всички титуляри, но това не се отрази на играта на тима. На почивката Конте пусна в игра Иван Перишич на мястото на Самуеле Лонго, като хърватинът заигра на върха на атаката. През второто полувреме Интер много рядко стигаше до вратата на Де Хеа.

В 76-ата минута Мейсън Грийнууд откри резултата. Ханданович отрази удар от фаул, топката попадна в краката на младока, който запази самообладание, финтира и с мощен удар прати коженото кълбо в мрежата. Малко по-късно Грийнууд бе близо до второ попадение, но след удара му топката се удари в гредата.

МАН ЮНАЙТЕД - ИНТЕР 1:0
1:0 - Грийнууд (76)

МАН ЮНАЙТЕД: Де Хеа (62 - Ромеро), Уан Бисака (63 - А. Йънг), Туанзебе (63 - Байи), Линдельоф (57 - Джоунс), Шоу (62 - Далот), Матич (63 - Фред), Погба (62 - Перейра), Джеймс (63 - Чонг), Лингард (63 - Мата), Марсиал (63 - Грийнууд), Рашфорд (63 - Мактоминей)

ИНТЕР: Ханданович, Д’Амброзио, Де Врий (73 - Ранокия), Шкриняр, Далберт (73 - Пирола), Галярдини (73 - Барела), Брозович (83 - Борха Валеро), Сенси (73 - Марио), Лонго (46 - Перишич), Кандрева (83 - Агуме), Еспозито (83 - Колидио)