Локо (Пд) загря за Европа с обрат срещу Славия (видео)

Локомотив (Пловдив) загря за европейската си кампания с обрат срещу Славия. Тимът на Бруно Акрапович победи с 3:2 "белите" в среща от 2-ия кръг на efbet Лига, играна на "Лаута". Цветелин Чунчуков (3) даде преднина на Славия, възползвайки се от груба грешка на Стивън Езе. Димитър Илиев (13, 21 д) върна пловдивчани в мача с гол от дузпа, а малко по-късно отново той бе точен за пълния обрат. Анте Аралица (27) вкара трето попадение за Локо. Ради Кирилов (86) върна интригата в двубоя с красив удар, но Славия не успя да се добере до равенството.

След седмица Локомотив (Пловдив) започва участието си в Лига Европа с мач срещу Спартак (Търнава) и в днешния мач "смърфовете" имаха за задача да постигнат първа победа през новия сезон в първенството. В първия кръг "белите” стартираха сезона с драматичен успех срещу Витоша (Бистрица) с 3:2, докато Локо допусна обрат при визитата си на Черно море (1:3) при завръщането на Георги Илиев на "Тича".

През миналата година Локомотив и Славия отново се срещнаха във втория кръг, а пловдивчани загубиха с 2:4 на “Лаута”. Сега носителят на Купата на България направи всичко по силите си това фиаско да не се повтори. Бруно Акрапович бе оставил на пейката опитния полузащитник Георги Илиев.

Локо (Пд) бе в серия от 11 шампионатни мача, в които винаги вкарва гол на Славия. “Белите” можеха да се похвалят, че срещу този съперник имат най-много победи в елита - 58.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за отбора на Славия, който поведе в резултата още в 3-ата минута. Момчил Цветанов не успя да задържи топката в предни позиции, след което последва подаване от защитник към Цветелин Чунчуков. Въпреки че топката към нападателя не бе трудна за изчистване, Стивън Езе допусна сериозна грешка, като не координира добре крачките си. Така пред Чунчуков се отвори възможността да остане очи в очи с Мартин Луков, който преодоля без проблеми за 1:0.

В 13-ата минута Локомотив (Пловдив) получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Христо Попадийн при центриране на Момчил Цветанов. Главният съдия Волен Чинков сметна, че ръката на Попадийн е в неестествена позиция и отсъди 11-метров наказателен удар, превърнат в гол от Димитър Илиев. Две минути по-късно мощен шут на Ален Ожболт бе париран от Стергиакис. В 21-ата минута Локомотив направи пълен обрат с втори гол на Димитър Илиев. Огромна заслуга за попадението има Бирсент Карагарен. Крилото излъга двама футболисти в близост до тъча, след което проби към наказателното поле. Там пусна подаване по земя към Димитър Илиев, който стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата зад Стергиакис. Стражът докосна топката, но не успя да я избие и тя се оплете в мрежата.

В 27-ата минута Локо (Пд) вкара и трети гол, като този път точен бе Анте Аралица. Нападателят имаше сериозна доза късмет, тъй като Милен Гамаков не изчисти топката по най-добрия начин. Тя рикошира последователно първо в корема на хърватина, а след това и в крака на защитника, за да може впоследствие Стергиакис да бъде преодолян без особени проблеми.

В 36-ата минута Карагарен се справи чудесно с Димитър Велковски, след което центрира по земя, но нито един негов съотборник не успя да засече топката във вратата. Четири минути по-късно Ален Ожболт се подигра с Гамаков, вкарвайки топката между краката на защитника. Димитър Илиев получи кълбото, подаде на Аралица, а хърватинът потърси свой съотборник на втора греда. Капитанът на "смърфовете" опита да засече подаването с шпагат, но закъсня. В добавеното време шут на Георги Йомов прелетя над напречната греда.

В 50-ата минута футболистите на Локомотив осъществиха опасна контраатака, при която Бирсент Карагарен извади топката към непокрития в наказателното поле Момчил Цветанов. Крилото обаче стреля колкото силно, толкова и неточно. Последваха минути, в които отборът на Славия организира няколко добри атаки, които обаче не доведоха до опасност пред вратата на Луков.

В 75-ата минута Георги Йомов засече с глава центриране от левия фланг, но Мартин Луков закова топката в ръцете си. Няколко минути по-късно Бруно Акрапович замени Ален Ожболт с Георги Илиев. Словенският нападател, видимо разочарован от смяната си, влезе в сериозно пререкание с наставника на пейката.

Радослав Кирилов направи заключителните минути на мача много интересни. Крилото отбеляза прекрасен гол в 86-ата минута с удар, насочен право в обратния ъгъл на вратата.