Царско село и Арда поделиха точките след здрава битка (видео+галерия)

Царско село и Арда (Кърджали) завършиха при резултат 0:0 в среща от втория кръг на efbet Лига. Двата отбора се хвърлиха в здрава битка, но Иван Караджов и Иван Чворович показаха страхотна игра, като не оставиха шанс на атакуващите футболисти на новаците в елита. Все пак това бе историческа среща за Царско село, тъй като те спечелиха първа точка в най-високото ниво на българския футбол.

Първата интересна ситуация се откри пред гостите от Кърджали. Иван Коконов центрира на втора греда към Веселин Марчев, който обаче не успя да засече с крак топката.

62 Царско село - Арда (Кърджали) 0:0

Секунди по-късно Йордан Минев пое топката на десния фланг и центрира остро към Емануил Манев, който надскочи бранител на "сините" и с глава стреля към вратата на Иван Караджов, но опитният страж улови. Три минути по-късно Родни Антви пробва рефлекса на стража на Арда, но той отново се справи със ситуацията.

В 23-ата минута Жоао Аморим пробва шут от далечна дистанция, но опитът му мина встрани от целта. Арда вдигна оборотите и създаде още едно положение пред вратата на домакините. В 34-ата минута Веселин Марчев стреля без подготовка, но топката не влетя в мрежата на Иван Чворович.

В 38-ата минута Дарко Глишич направи фантастичен пробив отлявно, след което центрира в наказателното поле, но Мартин Кавдански се намеси и изби в ъглов удар.

В 50-ата минута Жоао Аморим получи добър шанс да се разпише от пряк свободен удар, но опитът му се отби в стената. В 72-ата минута "сините" направиха хубава комбинация по десния фланг, откъдето Деян Лозев центрира по земя в наказателното поле към резервата Александър Георгиев, но крилото не разбра замисъла на Лозев.

В 77-ата минута домакините отправиха изстрел от дистанция, но Иван Караджов отклони топката встрани. Родни Антви я стигна и центрира, но Караджов отново улови. Секунди по-късно Георги Минчев излезе очи в очи със стража на Арда, но той парира удара на голмайстора на "червените".

Отговорът на Арда не закъсня! Радослав Василев също излезе сам срещу вратаря, но шутът му бе отразен от Иван Чворович.

В 84-ата минута Ховсепян стреля силно от средна дистанция, но опитният страж на столичани се справи. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Славия".

В следващия кръг Царско село гостува на Дунав в Русе, а Арда приема Берое.