Левски трябва да затвърди доброто впечатление и на "Герена"

Отборът на Левски излиза тази вечер на стадион "Георги Аспарухов" срещу Ружомберок с основната цел да стане четвъртият български участник във втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Сините" имат комфортна преднина от 2:0 след първата среща в Словакия, което прави столичани фаворити за класиране в следващата фаза, където вече място си гарантираха Лудогорец, ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив). Треньорът Петър Хубчев остава здраво стъпил на земята, въпреки че тимът му стартира ударно в Европа и шампионата, постигайки първа победа като гост в евротурнирите от девет години, а също така отнасяйки с 4:1 Дунав насред Русе.

Специалистът е наясно, че липсата на феновете на стадион "Георги Аспарухов" е голям минус за отбора му, който се чувстваше домакин преди седмица във визитата на Ружомберок, когато агитката от над 500 човека огласяше стадиона през всичките 90 минути.

Освен това той не се заблуждава и не се води от общата еуфория сред "сините", която настана след силния старт на сезона. Бившият селекционер на България е наясно, че му липсва класа и дълбочина в състава, а елементарните грешки допуснати в първите два мача, не бяха наказани и това помогна за крайния успех.

Именно затова желае тимът да бъде концентриран и компактен през цялата среща, за да може да си гарантира класиране в другата фаза, което би дало допълнително самочувствие на състава, финансови приходи от УЕФА, както и едно рамо за селекцията, която определено закъснява, а тим с участие в турнирите привлича повече чуждестранните играчи.

"Можем да загубим всичко. Един процент подценяване ще бъде фатален", сподели треньорът на "сините" на официалната пресконференция.

Този път на разположение на Хубчев са голмайсторът на България Станислав Костов, както и новото попълнение в атака Дени Алар, който още няма една минута със "сините". Австриецът тренира последните два дни с отбора и попадна в разширения състав, откъдето отпадна Илия Димитров, който записа минута в първите два мача от сезона. Голаджията на "сините" пък изтърпя наказанието си от един мач, като е вариант да води атаката, но след пропуските в Русе, по-скоро ще бъде оставен на пейката.
"Подготвяме състава според противника", коментира след победата в Ружомберок Хубси. Той отново готви изненади и капан на противника, но е твърде вероятно за заложи на същите 11, които стартираха в Словакия. Това значи, че атаката ще се води от Паулиньо и Станислав Иванов, които се представиха много силно в първите два мача под ръководството на бронзовия медалист от САЩ`94.
140 Дунав - Левски 1:4

Дебют за "Герена" ще направят новите попълнения Милан Миятович и Янис Каргас, които ще стартират от първата минута. Пред вратаря на Черна гора в защита стартират капитанът Живко Миланов, Каргас, Нуно Рейш и Иван Горанов, докато Кали Тиам, Мартин Райнов, Илия Юруков и Давиде Мариани ще бъдат халфовете, а швейцарецът ще бъде този, които трябва да подпомага Паулиньо и Станислав Иванов.

8 Ружомберок - Левски 0:2

Наставникът на "розите" Ян Хаспра обяви, че ще играят същите 11, с които започна мача в Словакия.

Левски имаше само една победа от първите си четири гостувания на словашки тимове, но в България има три победи и една единствена загуба в предните си четири сблъсъка срещу словаци, но въпреки това е продължавал едва един път от четири опита.

Спартак (Търнава)

. Левски никога обаче не е отпадал, когато е записвал победа като гост в първия си мач от евротурнирите.

Само веднъж левскарите не побеждават в реванша от шест опита. Това се случи през 1995 година, когато след успеха с 1:0 в Букурещ с Динамо, отстъпи с 0:1, но в продълженията Иван Василев-Сусето се разписа и Левски продължи напред в УЕФА. Именно това и единственият мач, който столичани допускат гол на своя стадион, след като са победили противника си като гост в първата среща.

Словаците гонят подвиг, който постигнаха преди две години, когато отстъпиха с 0:1 на Бран на своя стадион, а след това сензационно победиха с 2:0 в Норвегия.

По-опитният състав в турнирите е този на Левски, който излиза в своя мач №204 под егидата на УЕФА, като 110 от тях са именно в УЕФА/Лига Европа, където клубът има и най-много победи - 40, а следващият успех на тим ще бъде под №70 в турнирите.

Този отбор на "сините", който има сериозна нужда от подсилване с класни попълнения, стартира изненадващо добре, а сега трябва да потвърди добрите впечатления, класирайки се напред в турнира. Подобен резултат ще даде положителен импулс на всички свързани със "сините" - футболисти, треньори, ръководители и фенове.