Три греди не спряха ЦСКА-София в Австрия, "червените" започнаха с разгром над чехи (видео)

ЦСКА-София разпиля с 3:0 чешкия Прибрам в първата си лятна контрола в Австрия. Али Соу откри резултата още в 11-ата минута, а в края на полувремето Рафаел Енрике удвои. В 79-ата минута Диего Фабрини оформи крайния резултат с дебютното си попадение за червените.

Това бе най-малкото, с което се отърваха чехите, тъй като на три пъти гредите ги спасиха от далеч по-сериозна загуба след удари на Тиаго и Тони Уот, който се отличи с няколко сериозни пропуска.

Червените, които започнаха с три от новите си попълнения - Петър Занев, Денис Давидов и Греъм Кери, наложиха натиск още с първия съдийски сигнал. Той даде резултат в 11-ата минута. Центриране отдясно намери Енрике, който се хвърли на шпагат и по този начин успя да върне към непокрития Али Соу, а таранът на ЦСКА-София простреля чехите с фронтален шут от 7-8 метра.

В 24-ата минута чехите получиха право да изпълнят фаул на 22-23 метра фронтално срещу българската врата, но шутът на техен състезател не затрудни Черниаускас, който без проблем улови. След половин час игра ЦСКА-София бе близо до втори гол, когато Тиаго стреля по земя от 25 метра, а топката се отби в дясната греда.

В 41-ата минута Енрике се откъсна сам срещу вратаря и стреля, но стражът на Прибрам успя да избие с крак. Секунди по-късно фланговият футболист се реваншира за пропуска. Тогава той получи извеждащ пас, преодоля стража на Прибрам и вкара за 2:0 в празната врата.

Седем минути след почивката ЦСКА-София бе близо до трето попадение, когато Тони Уот изскочи сам срещу вратаря. Последва силен шут, който стражът на чехите успя да избие, топката се отби в напречната греда, тупна пред голлинията, а след това бранител на Прибрам изчисти.

В 68-ата минута отново гредата спря Тони Уот да се разпише. Таранът излезе очи в очи с вратаря, този път шутира покрай него, но нацели левия страничен стълб.

Третият гол обаче бе въпрос на време и той падна в 79-ата минута, когато Евандро намери Диего Фабрини, италианецът финтира добре противников футболист и след шут по земя от 15 метра вкара дебютното си попадение с червената фланелка за крайното 3:0.

Това бе втора лятна проверка за футболистите на Люпко Петрович. Преди няколко дни те надиграха със същия резултат и Локомотив (Горна Оряховица), а контролата се проведе в Тетевен.

Следващата среща на ЦСКА-София е срещу унгарския шампион Ференцварош. Тя ще се състои в четвъртък (27 юни) от 19.00 часа.

ЦСКА-СОФИЯ - ПРИБРАМ 3:0