Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Аржентина отново не показа нищо, но поне не загуби (видео)

Аржентина изигра поредния си слаб мач и стигна само до 1:1 срещу Парагвай във втория кръг от група "В" на Копа Америка. Лионел Меси и Франко Армани имат основна заслуга за това "гаучосите" да не запишат нова загуба. Звездата на Барселона изравни от дузпа в 57-ата минута, а малко по-късно Армани спаси наказателен удар, изпълнен от Дерлис Гонзалес.

Гола за "гуараните" вкара Ричард Санчес в 37-ата минута след перфектна асистенция на Мигел Алмирон. Парагвайците демонстрираха дисциплина, каквато липсваше в състава на Аржентина, но не можаха да се възползват от шанса да грабнат победата.

Срещата беше от голямо значение и за двата тима, които се провалиха на старта. Аржентинците загубиха с 0:2 от Колумбия, а Парагвай завърши 2:2 с Катар, след като водеше с 2:0.

Лионел Меси имаше подкрепата на Лаутаро Мартинес в атаката на "гаучосите". Четиримата в халфовата линия бяха Роберто Перейра, Джовани Ло Селсо, Леандро Паредес и Родриго де Паул, а в защита селекционерът Лионел Скалони заложи на Николас Таляфико, Николас Отаменди, Херман Песейя и Милтон Каско. На вратата бе Франко Армани.

На пейката останаха звездите Серхио Агуеро, Анхел Ди Мария и Пауло Дибала, като единствено футболистът на Ювентус не влезе в игра.

Наставникът на Парагвай Едуардо Берицо избра системата 4-4-1-1, като в предни позиции действаше Федерико Сантандер, подпомаган от Мигел Алмирон. Ветеранът Оскар Кардосо беше сред резервите. Като цяло Берицо направи цели 6 промени в състава си за сблъсъка в Бело Оризонте.

Още в първите минути стана ясно, че "гуараните" ще играят с подчертана агресия във всички зони на терена. Те обаче не започнаха концентрирано в защита и можеха бързо да си изпатят. Лош пас пред наказателното поле позволи на Меси да открадне топката и да центрира опасно, но бранител в тъмносиньо изчисти.

До средата на първото полувреме не се случи нищо интересно, а играта често беше накъсване от нарушения. Постепенно обаче пресата на Аржентина започна да обърква парагвайците, които много лесно губеха топката. "Гуараните" обаче бяха близо до гола в 29-ата минута. Дерлис Гонзалес се отскубна по десния фланг и само навременният шпагат на Таляфико предотврати проблемите за Армани.

Защитата на Аржентина не си взе поука от тази ситуация и в 37-ата минута отборът получи гол. основната заслуга за него бе на Алмирон, който проби на скорост отляво и центрира към непокрития Санчес, който с премерен удар не остави шансове на Армани.

До края на полувремето аржентинците тотално се объркаха и можеха да пострадат още веднъж. Меси усети, че съотборниците му са разколебани и се върна в средата на терена, за да разпределя топката. Това не попречи на Армани да сътвори голяма глупост в 45-ата минута. Вратарят на "гаучосите" излезе, за да изрита топката напред, но вместо нея срита Дерлис Гонзалес. За щастие на Скалони, стражът се размина само с жълт картон, въпреки яростните протести на футболистите на Парагвай, които искаха Армани да бъде изгонен.На почивката Роберто Перейра беше заменен от Агуеро - ясен сигнал, че "албиселесте" ще се хвърли в неспирни атаки. Първите няколко минути от второто полувреме обаче преминаха с по-добра игра на Парагвай и две-три опасни контраатаки на "гуараните".

В 50-ата минута Аржентина най-после сътвори нещо смислено в офанзивен план. Агуеро подаде на Лаутаро Мартинес, който разтресе гредата, а при добавката на Меси Роберто Фернандес показа блестящ рефлекс и изби. Аржентинците се скупчиха в наказателното поле в очакване да бъде изпълнен корнер, но реферът Вилмар Сампайо поиска намесата на ВАР. Оказа се, че при удара на Агуеро топката се е отклонила от ръката на Иван Пирис и Сампайо посочи бялата точка. Меси издържа на напрежението и изравни - 1:1.В 61-ата минута и Парагвай получи дузпа. Тя беше абсолютно безспорна, защото Отаменди извърши много глупаво нарушение срещу Дерлис Гонзалес, без дори да близо до това да играе с топката. Самият Гонзалес изпъли наказателния удар, но Армани усети посоката на удара му и спаси.

След гола Скалони извади Лаутаро Мартинес и пусна в игра Ди Мария, който обаче бе много неефективен и провали няколко атаки на "гаучосите". В 84-ата минута Матиас Рохас максимално затрудни Армани от пряк свободен удар, но аржентинският вратар се справи.

Реферът даде 7 допълнителни минути, което беше логично предвид факта, че само суетенето преди дузпата за Аржентина продължи 6 минути. Аржентинците се опитаха да стигнат до победата, но без да рискуват излишно.

Меси и компания са последни в групата с 1 точка, колкото има и Катар. Двата отбора ще са съперници в последния кръг на 23 юни. Победа ще класира аржентинците в следващата фаза, но всеки друг резултат ще ги изхвърли от турнира.

АРЖЕНТИНА - ПАРАГВАЙ 1:1 (0:1)
0:1 Р. Санчес (37)
1:1 Л. Меси (57) д.