Милан помечта, но накрая плака (видео)

Мечтата на Милан да се завърне в Шампионската лига след дълга пауза се изпари. "Росонерите" победиха трудно СПАЛ с 3:2, но останаха на пето място в крайното класиране на Серия "А" за сезон 2018/2019 година. Така грандът от Милано отново ще гледа най-комерсиалния клубен турнир на планетата по телевизията. Двубоят във Ферара беше изключително драматичен. Той се превърна в копие на сезона на състава воден от Дженаро Гатузо, който през цялата година се люшкаше между положителни моменти и изключително слаби периоди.  Именно слабата серия от резултати на "червено-черните" след дербито с Интер, когато Милан взе едва пет точки от седем мача и изпуснаха мястото си в четворката, се оказаха решаващи.

"Росонерите" започнаха ударно и поведоха с два гола на Хакан Чалханоглу (17) и Франк Кесие (22), но Франческо Викари (28) и Мохамед Салим Фарес (52) изравниха, след което Кесие от дузпа в 66-ата минута донесе четвъртата поредна победа на миланския гранд, но и това не стигна.

43 СПАЛ - Милан

Играчите на Гатузо събраха 68 точки, което е най-добрият показател за клуба от шест години, но въпреки това той остана извън четворката и от големите пари на ШЛ. Дявола се класира директно в групите на Лига Европа, където участва и през последните два сезона.

Рома

(63 т.). Седемкратните шампиони на Европа имаха нужда от задължителна победа и грешна стъпка на Аталанта срещу Сасуоло (

3:1

) или на Интер срещу Емполи (

2:1

), където драми също не липсваха, за да влязат в мечтаната четворка.

"Червено-черните" бяха в серия от три поредни победи, а треньорът Гатузо, за когото това почти сигурно беше последен мач, заложи на същите 11, които победиха Фрозиноне в предния кръг с 2:0.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Иняцио Абате, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес бяха защита. Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко и Хакан Чалханоглу бяха халфовете в схемата 4-3-3. Сусо, Кшищоф Пьонтек и Фабио Борини действаха в атака.

Леонардо Сепличи искаше победа над "росонерите" и заложи на най-доброто. На вратата бе Емилиано Вивиано, Франческо Викари, Тиаго Сионек и Кевин Бонифаци бяха тримата защитници. Мануел Ладзари, Матиа Валоти, Алесандро Мурджа, Ясмин Куртич и Мохамед Салим Фарес бяха халфовете зад нападателите Мирко Антенучи, Андреа Петаня.

Миланският гранд започна по-активно, като Пьонтек пропусна сам срещу Вивиано в 4-ата минута. Нападателят стреля силно, но стражът с крак изби. Фабио Борини пък стреля в аут от добра позиция малко по-късно. Чалханоглу в 10-ата минута се размина с попадение, след като стреля силно от границата на наказателното поле.

По-добрата игра на гостите даде резултат в 17-ата минута, когато Милан поведе с 0:1. Кесие центрира отдясно към Чалханоглу, който със силен изстрел от 12 метра прати топката в долния десен ъгъл на Вивиано. Турският халф се разписа в трети пореден мач от Серия "А", след като преди това нямаше попадение в 33 поредни мача от калчото.

При радостта си от гола вратарят на "червено-черните" Донарума се контузи в дясното бедро и беше заменен принудително, като най-вероятно ще пропусне и мачовете на Италия.

На негово място влезе Пепе Рейна, а при следващата атака в 22-ата минута Кесие удвои. Халфът получи топката в наказателното поле,  финтира бранител, а след това с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Вивиано за 0:2. Голът беше шести за полузащитника в кампанията, като подобри постижението си от пет гола с екипа на "росонерите" от предния сезон.

Глупав фаул на Абате, който му донесе жълт картон, върна домакините в мача. Алесандро Муржда центрира, а Викари изпревари всички и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на гостите. Попадението бе второ за защитника през този сезон. Интересното е, че това бе 17-и гол с глава за "синьо-белите", като в топ пет на големите първенства през този сезон, единствено Ливърпул (19) е вкарал повече.

Домакините започнаха да търсят равенството, но без да създават чисти голови положения. Пьонтек пък опита хубава задна ножица, но ударът му беше слаб и не затрудни Вивиано. Плътен шут на Чалханоглу мина близо до дясната греда на домакините.

На почивката Милан беше на трето място, тъй като другите два мача бяха равни, но звездата на Сасуоло Доменико Берарди остави тима си с 10, което предреши срещата на "Мапей".

В рамките на няколко секунди Аталанта и Интер поведоха, а СПАЛ изравни на Милан, като Салим Ферес беше точен с глава в 52-ата минута, отбелязвайки третия си гол за сезона.

Попадението шокира Милан, а домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, ако Романьоли не беше избил изстрел на Лазари.

Нападателят Патрик Кутроне замени веднага Абате, който изигра своя последен мач за клуба, който беше под №305.

Все пак в 66-ата минута Пьонтек беше съборен от Сионек и реферът даде дузпа, въпреки сериозните протести на домакините.

Зад топката застана Кесие, който отбеляза рекордното си седмо попадение за един сезон в Серия "А".

В този миг Аталанта вкара трети гол чрез бившия играч на

"червено-черните" Марио Пашалич, като единствената надежда на миланистите беше Емполи да изравни на "Джузепе Меаца", след като Мауро Икарди пропиля дузпа малко преди това. Именно това се случи в 76-ата минута и тифозите и скамейката на Милан започна отново да мечтаят. Тосканците изравниха в Милано, което изхвърляше Интер за сметка на Милан.

Девет минути преди края Раджа Наинголан върна преднината на Интер, а звездите на Гатузо пазеха резултата и се надяваха на чудо. Самир Ханданович обаче

беше страхотен и веднъж гредата спаси "нерадзурите", докато резервата Флокари удари гредата на Милан.

Нов гол на нито един от двата стадиона не падна и Интер за втора поредна година ще играе в групите на ШЛ, а Милан за шеста поредна година е извън турнира с най-добрите отбори в света. Играчите на Гатузо и самият треньор не скриха разочарованието си, като част от тях и се просълзиха, тъй като най-вероятно им беше последния мач заедно.