Реал Мадрид стигна дъното си, а Зидан не пропусна да унижи Бейл за последно (видео)

С ново поражение Реал Мадрид сложи точка на кошмарната си кампания и изравни мрачен рекорд. В двубой от последния кръг на Ла Лига “лос бланкос” позволиха на Бетис да ги надвие с 2:0 насред “Сантиаго Бернабеу”. Така столичани регистрираха 18-а загуба през сезона в 57 срещи във всички турнири, с което изравняват свое “постижение” от сезони 1984/85 и 1995/96 г., когато също посрещат края с толкова загуби, но в по-малък брой мачове.

Сега Мадрид финишира на трета позиция в Ла Лига, но рискува да завърши на рекордните 21 точки зад Барселона, ако по-късно днес шампионите надвият Ейбар.

Срещата в столицата почти сигурно беше последна за Гарет Бейл. Нападателят обаче трябваше да изтърпи ново унижение от страна на Зинедин Зидан, който не го пусна в игра, а го остави да търка пейката.
Друг почти сигурен напускащ - Кейлор Навас, направи изключителен мач, с което не позволи на Бетис да запише далеч по-изразителна победа. Вратарят единствен заслужи аплодисменти на местната публика.

Карим Бензема удари греда през първото полувреме при 0:0. През втората част обаче гостите материализираха превъзходството си с идентични попадения на Лорен Морон (61’) и Хесе Родригес (75’).

Зизу пак гласува доверие на доста от играчите, които са приемани като резерви. Маркос Йоренте, Браим Диас и Федерико Валверде бяха титуляри. Иско, Тони Кроос и Марко Асенсио правеха компания на Бейл на пейката. Лука Модрич пък записа мач №200 в Ла Лига.

Наставникът на гостите Кике Сетиен беше оставил сред резервите бившият нападател на Реал Хесе Родригес, който после се появи и реши двубоя.

Бетис завършва на девета позиция - на 3 точки от място в Лига Европа.

Напълно според очакванията в началните минути по нищо не си пролича кой е по-именитият тим. Гостите от Бетис дори наложиха превес във владението на топката от 59% срещу 41% след първите 20 минути. Чисти положения обаче нямаше.
"Лос меренгес" очакваха индивидуални акции от Винисиус Жуниор, но поне в началото нещата не се получаваха. "Зелените" умело спираха опитите на съперника за атака, но пък и те не застрашаваха кой знае с какво Кейлор Навас.
В 25-ата минута дойде първата опасност. Тогава Марсело шутира силно с левия крак и топката за малко да спре в мрежата на Пау Лопес.
Бетис отговори три минути по-късно по изненадващ начин. Централният защитник Марк Бартра се включи напред и шутира много опасно, като Навас трябваше да се разтяга, за да извади топката.
И както двубоят беше донякъде скучен, дойде 34-ата минута, в която на три пъти можеше да се стигне до попадение. Неочакван пробив на Рафаел Варан по дясното крило доведе до центриране и грешка на бранител на Бетис, след което Бензема стреля в страничната греда.
Последва втори шанс за Реал, но и този път гол нямаше.
Секунди след това Джовани Ло Селсо се измъкна от засадата на домакините и прехвърли Навас, но стражът пак съумя да се намеси решаващо.
В 38-ата минута вратарят едва ли щеше да може да стори нещо, след като Жуниор получи пас на няколко метра от вратата, но с глава насочи в аут.
На почивката не видяхме промени в избраниците на двамата треньори. В началните минути Бензема на няколко пъти получи добри подавания пред и в наказателното поле на Бетис, но отиграванията му бяха неточни.
Когато обаче Винисиус се оказа на мястото на французина в 57-ата минута, станахме свидетели на съвсем друго изпълнение. Младият бразилец се справи с опонента си и излезе сам срещу Лопес, но вратарят спаси.
В последвалата атака гостите искаха червен картон за нарушение на Даниел Карвахал срещу измъкващия се сам срещу Навас Жуниор, но арбитърът Майенко вдигна само жълт. Решението му изглежда беше продиктувано от позицията на Варан в близост до футболиста на Бетис.
Играчите от Севиля обаче скоро забравиха за този спорен момент, защото в 61-вата минута поведоха в резултат. Ло Селсо прехвърли отбраната и намери Андрес Гуардадо, който пък асистира на Лорен Морон на далечната греда и нападателят прониза Навас - 1:0 за Бетис.
Скоро след това "лос вердибланкос" пропуснаха две изгодни ситуации чрез Ло Селсо, като при първия Кейлор Навас отново показа класа.
Иско вече беше на терена, а преди това Зидан беше пуснал и Асенсио. Иско не беше далеч от изравнително попадение в 70-ата минута.
"Белите" бяха издебнати още веднъж - този в 75-ата минута, когато Хесе Родригес покачи на 2:0 за Бетис от сходна ситуация като при първия гол. Този гол окончателно свали гарда на домакините и срещата вече се доиграваше.