Григор Димитров отстъпи на австралиец в Маями (видео)

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Маями. Българинът загуби с 5:7, 5:7 от Джордан Томпсън от Австралия. Преди два дни Григор се завърна на корта след двумесечно отсъствие и постигна убедителен успех над Фелисиано Лопес. Той обясни, че няма големи очаквания към представянето си в Маями и днес се видя, че още е далеч от оптималната си форма.

Българинът започна отлично и стигна до пробив още в първия гейм. Съперникът му обаче успя веднага да го върне за 1:1 и това му вдъхна увереност. Томпсън вкарваше висок процент първи сервис и започна бързо да взима подаванията си. До средата на сета Григор беше с под 50 процента вкаран първи сервис и бе направил две двойни грешки. Той пропусна възможност за пробив в седмия гейм и имаше шансове при 5:5. Австралиецът обаче успя да се справи и дори стигна до сетбол в последния гейм. Тогава той игра агресивно, но завършващият удар, с който опита да спечели разиграването, прати топката в аут. При следващия шанс обаче Томпсън стигна до пробив и до успех в първия сет със 7:5.

Димитров започна колебливо втората част и съперникът му се възползва от това. Австралиецът стигна до ранен пробив и поведе с 3:1. Играта на българина не вървеше и изглеждаше, че Томпсън има предимство и е на път да стигне до победата. Григор обаче не се беше предал, успя да върне пробива и след това да изравни за 3:3. Постепенно той заигра по-уверено и натисна в деветия гейм, като реализира пробив за 5:4. Бившият номер 3 в света не се възползва от ситуацията да изравни сетовете. Съперникът му изигра много силен гейм и постигна пробив на нула. Малко по-късно австралиецът вече водеше с 6:5 и поведе с 40:0 при сервис на Димитров, който успя да спаси три мачбола. Григор обаче трябваше да се предаде при четвъртия.

За Томпсън това бе втора поредна победа над поставен тенисист след успеха му над Карен Хачанов във втория кръг.