Резултати и голмайстори от квалификациите за Евро 2020

Днес стартира вторият кръг на европейските квалификации с нови 10 мача от групи "С", "Е", "G" и "I". По терените на Стария континент видяхме някои доста любопитни сблъсъци, сред които се открои класиката между Холандия и Германия. Бундестимът поведе с 2:0 в Амстердам, след почивката "лалетата" изравниха, но в последната минута Нико Шулц донесе много важната победа за гостите. За германците това беше първи мач в квалификациите, докато Холандия вече имат 3 точки от категоричния успех над Беларус на старта.  В другия мач от групата беларусите отстъпиха с 1:2 като гост на Северна Ирландия.

В група "I" Белгия не срещна проблеми при визитата си на Кипър - 2:0, и вече има актив от 6 точки, а  Русия разгроми Казахстан с 4:0 като гост. За "Сборная" това бе първи успех, след като в предишния кръг тимът записа загуба от Белгия. Бившият отбор на Станимир Стоилов пък започна кампанията с убедителен успех над Шотландия (3:0), но днес нямаше сили да се противопостави на своя именит съсед. Шотландия очаквано победи Сан Марино, макар и само с 2:0.
Изненадата на деня бе победата на Унгария над световния вицешампион Хърватия с 2:1, при това след обрат. Уелс също записа първи успех в Група "E", след като надделя с 1:0 над Словакия в Кардиф.

В група "G" израел нанесе втора загуба на Австрия след истинско голово шоу - 4:2. Късни голове донесоха домакински успех на Полша срещу Латвия, а Словения и Северна Македония завършиха 1:1.