Възходът на Милан продължава, идва ред на Лацио (видео)

Отборът на Милан затвърди доброто си представяне с класика над Емполи и вече мисли за първата среща с Лацио от 1/2-финалите за Купата на Италия. "Росонерите" поведоха с гол на Кшищоф Пьонтек в 49-ата минута, а две минути по-късно Франк Кесие удвои. Това бе седмо попадение за поляка с екипа на Милан в 6 мача от всички турнири. В 67-ата минута Саму Кастийехо оформи крайното 3:0. Двубоят противопостави четвъртия и седемнадесетия във временното класиране на Калчото, а след само няколко дни, във вторник, Милан ще гостува на Лацио на "Олимпико" в мач за Купата.

Преди двубоя Милан се намираше в прекрасна форма и възходът на тима в класирането е добър показател за това. Последното поражение на „росонерите“ дойде на 16-и януари във финала за Суперкупата на Италия. Тогава Милан отстъпи с 0:1 от Ювентус. От тогава до сега отборът на Дженаро Гатузо не познава вкуса на загубата вече съкрати изоставането си от третия Интер само на точка.

Емполи се намира на 17-а позиция с актив от 21 точки – само три повече от 18-ия Болоня, който е в зоната на изпадащите. Отборът от Емполи опита да спечели нещо от гостуването си на „Джузепе Меаца“ днес и да повтори подвига си от 27-и септември 2018 година, когато завърши наравно 1:1 с „росонерите“. Преди това, година по-рано, Емполи си тръгна с трите точки от Милано, побеждавайки Милан с 2:1.

В 7-ата минута Емполи погледна първи към противниковата врата с удар на Франческо Капуто, който излезе в аут. Три минути по-късно Милан поведе, но много бързо голът бе отменен след помощ от ВАР. Лукас Пакета засече центриране на Рикардо Родригес от левия фланг, но в момента на подаването бе зад защитата на Емполи и попадението не бе зачетено правомерно.

В 22-ата минута Саму Кастийехо отправи техничен удар към вратата на Емполи, след като се освободи блестящо от опеката на защитник в синьо. Стражът на гостите Бартломей Драговски показа висота с плонж, избивайки топката в ъглов удар. Четири минути по-късно отново Кастийехо опита късмета си с удар извън наказателното поле, който Драговски парира.

Последваха равностойни минути, в които двата отбора опитваха да застрашат противниковата врата, но безуспешно.

И второто полувреме започна така, както започна първото. Емполи организира добра атака по левия фланг, завършила с подаване към свободния Крунич, но полузащитникът не успя да насочи изстрела си в очертанията на вратата.

В рамките на две минути Милан си осигури комфортна преднина. В 49-ата минута Кшищоф Пьонтек получи прекрасен успореден пас в наказателното поле от Хакан Чалханоолу и не сбърка от няколко метра. В 51-ата минута Саму Кастийехо пусна извеждащо подаване към Франк Кесие, а полузащитникът изигра положението много технично, копвайки топката над стража Драговски.

В 67-ата минута Саму Кастийехо направи резултата класически след прекрасно центриране по земя на Андреа Конти от десния фланг. Испанецът просто постави крака си и технично чукна топката в долния десен ъгъл.

В 78-ата минута Фабио Борини вкара четвърти гол във врата на Емполи след самостоятелен пробив, при който успя да излъже цялата отбрана на гостите, но попадението не бе зачетено след намесата на ВАР, която установи, че Патрик Кутроне се е намесил неправомерно в атака от положение на засада, блокирайки защитник в синьо.

МИЛАН - ЕМПОЛИ 3:0