Иранския Меси класира Зенит на 1/8-финалите на Лига Европа (видео)

Отборът на Зенит се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като победи с 3:1 като домакин тима на Фенербахче. Първата среща преди седмица завърши 1:0 в полза на “фенерите” и така с общ резултат 3:2 питерци продължават напред в турнира. За тях днес се разписаха Магомед Оздоев (4’) и известният като Иранския Меси Сардар Азмун на два пъти (37', 76'), докато за гостите точен беше Мехмет Топал (43').
Домакините започнаха мача със силен натиск и още във 2-ата минута имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Мартин Шкъртел в наказателното поле, но те не бяха уважени от главния рефер Майкъл Оливър. Само 120 секунди по-късно обаче те вече водеха в резултата. Себастиан Дриуси центрира, а грешка на Садък позволи на Азмун с гърди да достави топката на Оздоев, който я прати в мрежата за 1:0.
В минутите след гола Фенербахче беше по-активният тим, но въпреки това играчите на Зенит стигнаха до второ попадение в 37-ата минута, когато Азмун с глава засече центриране на Дриуси. Това беше първо попадение на иранеца за отбора от Санкт Петербург, откакто беше купен от Рубин за 12 млн. евро през тази зима.
Турският отбор отново се хвърли в атака, като този път усилията му бяха възнаградени, след като в 43-ата минута капитанът Топал със страхотна тупалка от границата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Лунев. В добавеното време на първата част Ернани можеше да вкара трети гол за своя тим, но стражът на Фенербахче изби в корнер шута му от пряк свободен удар.

В 62-ата минута Азмун можеше да вкара втори гол с глава, но този път ударът му мина високо над вратата. Две минути по-късно Текин отрази нов негов изстрел. В 68-ата неразбирателство между Андре Аю и Садък предостави отлична възможност на влезлия като резервата Роберт Мак, но изстрелът му беше отразен от Текин. В 76-ата минута Азмун се пребори с Топал за топката и със силен удар все пак стигна до второто си в попадение в мача. До края на двубоя Зенит удържа аванса си, което беше достатъчно за тима, за да се класира за 1/8-финалната фаза на турнира.

ЗЕНИТ - ФЕНЕРБАХЧЕ 3:1
1:0 Оздоев (4')
2:0 Азмун (37')
2:1 Топал (43')
3:1 Азмун (76')