Челси се откъсна пред Арсенал след трудна победа над Нюкасъл (видео)

Челси се възползва от грешната стъпка на Арсенал по-рано днес и се откъсна на шест точки пред "артилеристите", след като победи с 2:1 Нюкасъл на "Стамфорд Бридж". Педро Родригес (9') даде аванс на "сините", които след това обаче изпуснаха инициативата и дадоха шанс на "свраките" да изравнят чрез Киарън Кларк (40'). Вилиан (57') донесе трите точки на Челси с много красив гол.

Маурицио Сари бе направил три промени в сравнение с дербито с Тотнъм през седмицата. Давид Луис, Матео Ковачич и Педро Родригес започнаха вместо Кристенсен, Баркли и Хъдсън-Одой.

Флориан Лежюн, Киарън Кларк и Шон Лонгстаф стартираха за "свраките".

Още в девета минута Давид Луис изведе Педро със страхотно подаване от повече от 40 метра. Испанецът мина зад гърба на Кларк, след което прехвърли елегантно Дубравка за 1:0.

Нюкасъл заигра по-добре през втората половина от полувремето. Кепа спаси един удар на Лежюн, а Рондон стреля доста неточно след добра атака на гостите. В 35-ата минута "свраките" стигнаха до чиста ситуация. Рондон спечели въздушен двубой с Луис и свали с глава дълго подаване на Дубравка. Така Перес се озова очи в очи с Кепа, но ударът му премина встрани от вратата.
В 40-ата минута Нюкасъл изравни резултата, след като Кларк засече с глава корнер, изпълнен от Мат Ричи. Давид Луис не се намеси добре в тази ситуация - 1:1.

Секунди след това Челси можеше да върне преднината си, но Вилиан, който се озова зад отбраната на Нюкасъл, стреля неточно.
В 47-ата минута Педро отново се озова на голова позиция, след като получи от Канте, но този път Дубравка се намеси блестящо и спаси отбора си от сигурно попадение.
Натискът на Челси обаче даде резултат 10 минути след това, когато Азар проби през центъра на отбраната на Нюкасъл, след което пусна наляво към Вилиан. Бразилецът стреля много прецизно в далечния ъгъл, отбелязвайки красиво за 2:1.
В 86-ата минута Рондон засече на далечната греда центриране на Манкийо, но не успя да насочи топката във вратата на Кепа.
Челси вече има 47 точки - шест повече от Арсенал. Нюкасъл отново попадна в зоната на изпадащите с 18 пункта.